موج
کدخبر : ۲۶۹۸۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269860

موج گزارش می دهد؛

علیرضا شیروی مدیرکل تازه منصوب صدا و سیمای مرکز لرستان که پس از ورود، با اصلاح نسبی ساختارهای پیشین، تغییر ملموسی در این رسانه به وجود آورده که پیش بینی می شود در سال 98، ادامه این اصلاحات، راهگشای بسیاری از مشکلات استان لرستان باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، علیرضا شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان است که در 8 دیماه 97 با حکم رئیس سازمان صدا و سیما، سکان این رسانه در لرستان را به دست گرفت.

انتصاب او که پیش از این مدیریت کل صدا و سیمای مرکز ایلام را برعهده داشت، ابتدا موجبات تشویش اذهان جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه را فراهم کرد چراکه معتقد بودند مدیر مرکز ایلام نه تنها لرستان را به سوی توسعه هدایت نخواهد کرد، بلکه آن را به چند دهه پیش سوق خواهد داد.

اما این پایان کار نبود چراکه با روشنگری برخی دلسوزان و مطالعه دقیق سوابق اجرایی و اداری شیروی مشخص شد که وی در جایگاه های مختلفی انجام وظیفه کرده و نه تنها بر اصول مدیریت اشراف دارد بلکه، خود سرد و گرم تولید و برنامه سازی را چشیده است.

علیرضا شیروی، چه در کارنامه اداری و اجرایی خود دارد؟

بررسی مدرک دکتری مطالعات امنیت ملی و مدرس رشته‌های جامعه شناسی و انقلاب اسلامی است و قائم مقامی شبکه مستند، معاونت فرهنگی موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم، مدیریت گروه تلویزیونی مرکز بسیج صدا و سیما، مدیریت گروه سیاسی شبکه دو و چهار سیما، مدیریت گروه تولید مستندهای سیاسی معاونت سیاسی، دبیری نخستین جشنواره انیمیشن بسیج کشور، سردبیری اخبار شبکه خبر و جام جم آمریکا، تهیه کنندگی در شبکه‌های یک، خبر، سحر و مرکز مستند سیما و مدیرکلی صدا و سیمای مرکز ایلام در کارنامه علیرضا شیروی کافی بود تا دلسوزان استان از قضاوت زودهنگام منصرف، و چشم به اقدامات عملی این مدیر جوان، اما کارآزموده بدوزند.

شیروی که پس از ورود به لرستان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد دیدار کرد، در جلسه با استاندار لرستان و شرکت در جلسات مختلف به ویژه شورای اداری استان نشان داد که نگاهش رو به جلو و توسعه گرایانه است. به زبان دیگر او تلویحا ابراز داشت که مرد عمل است نه حرف و سخن.

علیرضا شیروی

گام نخست: اخطار به کارمندان و اتمام حجت با مدیران کم کار

اما این تنها نشانه هایی بود از آنچه شیروی نمایان می کرد، چراکه خبر رسید در جلسه مشترک با معاونین، مدیران و برنامه سازان صدا و سیمای مرکز لرستان گفته که هیچ قصوری پذیرفته نیست و هرکس برای رضای خدا و خرسندی مردم، نظام و انقلاب کار کند در گردونه مدیریتی و برنامه سازی این مرکز خواهد ماند، و اگر چنین نباشد و نکند، هر آنچه مصلحت لرستان است حکم خواهد کرد.

گام دوم: نگاه عقلانی

واکاوی این گفتگو و اظهارنظر نشان داد که این مدیر غیربومی، بدور از طایفه گرایی و عشیره محوری، به دنبال تغییرات احساسی و اتوبوسی نیست و فرصت دهی را سرلوحه کار خود قرار داده تا اهل فن، داشته های خود را عرضه و سفارشی های ساکن، راه و روش خود را اصلاح کنند.

گام سوم: برنامه محوری

یکی دیگر از مسائلی که شیروی پس از انتصاب در دستور کار خود قرار داد، بررسی و ارزیابی برنامه های تولیدی صدا و سیمای مرکز لرستان بود. اینکه یک برنامه تولیدی از نظر محتوا، ساختار و شیوه تولید در چه سطح و رتبه ای قرار دارد و چه تاثیری بر مخاطب خواهد گذاشت، لذا این همان الگوی بنیادین نظارت بر برنامه سازی رسانه ای بود که مدیرکل جدید به آن توجه کرد تا نشان دهد هم بر برنامه سازی اشراف دارد و هم بر موضوع مهم و اساسی مخاطب شناسی خاص و عام، محیط است.

رسانه های بیگانه

چند پیشنهاد کلی به مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان

علی ایحال با عنایت به جنگ سرد و تهاجم فرهنگی و اقتصادی دشمن علیه ایران اسلامی، توجه به کارکردهای رسانه ای، چگونگی فرهنگ سازی و آگاهی بخشی و تاکید بر بحران زدایی، مدد از ظرفیت کارشناسان و فعالان باسابقه صدا و سیمای مرکز لرستان، بهره گیری از ظرفیت فعالان جوان حوزه رسانه، برنامه سازی موازی به منظور خنثی کردن نقشه بدخواهان، نیازسنجی و توجه به ذائقه مخاطب لرستانی و جامعه پذیر کردن تولیدات رادیویی و تلویزیونی، تغییر در ساختار کلامی و مفهومی برنامه های تولیدی به ویژه برنامه های طنز، ارتقای نگاه درون و برون ستادی و تشکیل اتاق فکر با حضور گروه های فکری و سنی مختلف جامعه، استفاده از نیروهای سازمانی بر اساس احکام استخدامی و جلوگیری از فعالیت آنان در جایگاه های غیر تخصصی، نوگرایی، بهره گیری از نقاط قوت عملکرد مدیران پیشین و اصلاح ساختار مدیریتی موجود می تواند، نسخه شفابخشی برای بازگشت صدا و سیمای مرکز لرستان به دوران طلایی خود و توسعه همه جانبه استان لرستان باشد.

صدا و سیمای مرکز لرستان

شیروی، در حال برآورد نقاط قوت و ضعف صدا و سیمای مرکز لرستان است

خبرگزاری موج اگرچه معتقد است اقدامات 2 ماهه علیرضا شیروی به عنوان مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان سرآغاز فصلی نو در ساختار اداری و برنامه سازی این رسانه است اما، نیک می داند که شیروی در حال برآورد داشته ها و نداشته های مرکز، در حوزه نیروی انسانی و تجهیزات فنی مجموعه تحت مدیریت خود است.

علیرضا شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان

امید که مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان و تیم مدیریتی اش در ادامه رسالت اداری و رسانه ای خود، هرآنچه مصلحت است تصمیم گیری کنند و هر آنچه خیر است را محقق گردانند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها