موج
کدخبر : ۲۶۹۷۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269772

هشدار هواشناسی؛

اداره ی هواشناسی طی نامه ای خزاب به استاندار از تاثیر موج ناپایدار بارشی بر هرمزگان خبر داد و توصیه کرد که با توجه به شرایط جوی تمهیدات لازم صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بر اساس گزارشاداره کل هواشناسی هرمزگان از بعد از ظهر پنجشنبه (23 اسفندماه) لغایت جمعه (24 اسفند ماه) موج ناپایدار بارشی هرمزگان را فرا می‌گیرد.

این ناپایداری ها به صورت افزایش ابر بارش پراکنده گاهی با رگبار و رعد و برق و افزایش باد جنوب شرقی و مواج شدن دریا خواهد بود.

 از بعداز ظهر پنجشنبه بارش پراکنده به ویژه در مناطق غربی و شمالی استان و در تنگه هرمز و طی روز جمعه احتمال تقویت سامانه بارشی در نقاطی از تنگه هرمز وجود دارد.

  با توجه به افزایش سرعت باد جنوب شرقی (تا 40 کیلومتر) از بعداز ظهر پنجشنبه تا روز شنبه شاهد مواج شدن دریا (حداکثر ارتفاع موج در خلیج فارس تا ۱۸۰سانتیمتر خواهد رسید) خواهیم بود.

لازم به ذکر است از روز یکشنبه 29 اسفند ماه با نزدیک شدن یک موج فعال جنوبی شاهد بارش سراسری و قابل ملاحظه در اکثر نقاط استان هرمزگان خواهیم بود که سبب آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.

گفتنی است که طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تقویت موج بارشی دوم سیلابی شدن مسیلها و طغیان رودخانه های فصلی در استان پیش بینی می‌شود.

اداره ی کل هواشناسی هرمزگان طی نامه‌ای خطال به استاندار توصیه کرده که با توجه به ناپایداری های جوی و دریایی روزهای آینده تمهیدات لازم صورت گیرد.

نامه اداره هواشناسی به استاندار

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها