موج
کدخبر : ۲۶۹۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269463

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: فرهنگ قرآنی و ایثار و شهادت فرهنگ مشترکی هستند که باید به صورت عملی در زندگی ترویج و پیاده شوند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو روز سه شنبه در جلسه مشترک شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توسعه فرهنگ قرآنی تصریح کرد: با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان علیه کشور و تاثیرگذاری این فرهنگ در جامعه ، باید تلاش ها در زمینه ترویج فرهنگ ناب اسلامی و قرآنی را بیشتر کنیم.

وی بیان کرد: نگاه به قرآن در استان از جایگاه خوبی برخوردار بوده و اردبیل به لحاظ فعالیت های قرآنی در رتبه های اول تا پنجم در کشور قرار دارد.

استاندار اردبیل ادامه داد : فعالیت در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی باید براساس برنامه ریزی و تعیین افق چشم انداز ادامه یابد.

بهنام جو افزود:دستگاه های اجرایی باید با توجه به ظرفیت خود در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و تربیت حافظان و قاریان قرآنی در زیرمجموعه خود تلاش کنند.

وی به روستای شاخص سوها در امر تربیت حافظ و قاری قرآنی اشاره کرد و خواستار معرفی این روستا به عنوان روستای نمونه قرآنی در سطح استان و حتی کشور شد.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به بهره برداری از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اشاره کرد و گفت: این مرکز مکان مناسبی برای نمایش دادن یادمان ها و المان های مختص شهدا و ایثارگران استان است.

وی افزود: با گردآوری نمادهای مختص شهدا و دوران دفاع مقدس در این مرکز زمینه استفاده مردم و مسافران از این ارزش های فرهنگی فراهم می شود.

تصمیم گیری در خصوص جانمایی ناوشکن جماران سهند ، احداث یادمان شهدای بمباران اردبیل ، ساماندهی تابلوهای شهدا در سطح شهرها و روستاهای استان ازموضوعات طرح شده در این جلسه بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها