موج
کدخبر : ۲۶۸۷۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268761

مدیرکل بیمه سلامت لرستان خبر داد؛

مدیرکل بیمه سلامت لرستان، گفت: طرح نسخه نویسی الکترونیکی هفته آینده در شهرستان ازنا اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، شاهدخت فتحی بیرانوند در نشست خبری با رسانه های استان، گفت: از این پس نسخه نویسی کاغذی پزشکان حذف، و نسخه نویسی الکترونیکی جایگزین می شود.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان، افزود: دفترچه های کاغذی علاوه بر آسیب های زیست محیطی، موجب مشکلات عدیده ای برای بیمه شدگان می شد که در طرح الکترونیک، این مسائل مرتفع شده و خواهد شد.

وی، ادامه داد: متاسفانه در برخی موارد مشاهده می شد که متصدی داروخانه ها، از قرائت صحیح نسخه عاجز بودند و در یک اشتباه سهوی اما خطرناک، داروی دیگری به بیمار تحویل می داند که این امر، آسیب های اجتماعی و خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری به همراه داشت، این در حالی است که با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، اولا منشا صدور دارو مشخص است، ثانیا درصد خطا با سنوات قبل غیرقابل مقایسه خواهد شد.

طرح نسخه نویسی الکترونیکی، هفته آینده در ازنا اجرایی می شود

فتحی بیرانوند، تصریح کرد: انشاء الله طبق برنامه ریزی صورت گرفته، روز یکشنبه هفته آینده، طرح نسخه نویسی الکترونیکی هم زمان با سراسر کشور در شهرستان ازنا استان لرستان با حضور رئیس سازمان بیمه سلامت ایران، معاون وزیر بهداشت و جمعی از مدیران کشور، از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد و به مرحله اجرا درخواهد آمد.

نسخه نویسی الکترونیک در لرستان

مدیرکل بیمه سلامت تاکید کرد: این طرح به صورت پایلوت در لرستان و در شهرستان ازنا اجرا خواهد شد که امیدواریم عموم مردم از آن بهره مند شوند و در آینده شاهد اجرای آن در سراسر استان باشیم چراکه معتقدیم اجرای آن رضایت پزشکان و مردم را در پی خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها