کارشناس مسئول امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از آغاز عملیات پرورش کرم ابریشم در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، دهقان باقری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات پرورش کرم ابریشم در شهرستان‌های مشکین شهر و کوثر و خلخال آغاز شد.

وی افزود: به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مناسب از هر لحاظ شرایط لازم را برای توسعه و پرورش کرم ابریشم دارد شهرستانهای مشکین شهر و کوثر و خلخال جزو سه شهرستان انتخابی در فاز نخست هستند که پرورش این صنعت مهم در آنها آغاز خواهد شد .

کارشناس مسئول امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: به منظور ارتقای سطح اطلاعات و آگاهی‌های فنی و تخصصی بهره‌برداران دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلند مدت در شهرستان‌های فوق‌الذکر برگزار می‌شود تا بتوانند با داشتن علم و دانش فنی لازم اقدامات اولیه را برای پرورش آن انجام دهند؛ ضمن اینکه طی مراحل پرورش کرم ابریشم همه فعالیت‌های آنان به صورت مرتب توسط کارشناسان امور دام رصد خواهد شد تا هیچ گونه مشکلی در امر پرورش نداشته باشند.

باقری ادامه داد: یک ترم پرورش پیله کرم ابریشم 45 روز زمان می‌برد که با صرف حداقل امکانات و زمان می‌توان  آن را انجام داد به همین دلیل به صورت جانبی درآمد مطمئنی برای بهره‌برداران  می‌تواند فراهم در پی داشته باشد تا از حداکثر زمان و امکانات خود برای افزایش میزان درآمد سرانه خانوارها اقدام کنند .

وی گفت: افرادی که اقدام به پرورش کرم ابریشم کنند تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت و محصولات تولیدی آنان نیز در مقابل آفات و بیماری‌ها بیمه خواهد شد تا امنیت روحی بیشتری برای توسعه این صنعت نوپا در استان داشته باشند.