موج

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی اردبیل:

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: 30 واحد اقامتگاه بومگردی در اردبیل در حال بهره برداری است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، صغری فرشی با اشاره به  حمایت اداره کل میراث فرهنگی از  توسعه اقامتگاه های بوم گردی اظهار کرد افزود: هم اکنون 30 واحد اقامتگاه بوم گردی در حال بهره برداری است که این امر با محوریت نقش زنان در رونق گردشگری، اشتغال پایدار و مهاجرت معکوس بسیار موثر است.

وی با اشاره به نقش تاثیر گذار بانوان در احیای غذاهای سنتی افزود: ترویج و رونق غذاهای سنتی در مراکز و تاسیسات گردشگری می تواند کمک شایانی به توسعه اقتصاد گردشگری استان بکند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: : با آموزش و توانمند سازی بانوان و استفاده از جایگاه آنان در خانواده و جامعه تلاش میکنیم گردشگری را در سطح استان رونق دهیم.

فرشی اضافه کرد: نگاه جامع و مثبت مقام عالی استان به حضور بانوان در عرصه های مدیریتی و اجرایی بستر را برای تاثیر گذاری بیشتر بانوان فراهم ساخته که اداره کل میراث فرهنگی نیز از این امر مستثنی نیست.

وی گفت: از مسوولان می خواهیم تا با اعطای تسهیلات کم بهره قرض الحسنه و حل مشکلات بیمه بانوان صنعتگر اهتمام ویژه ای داشته باشند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها