موج
کدخبر : ۲۶۷۷۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267722

معاون سازمان جهاد کشاورزی اردبیل:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل از استان های موفق در بخش دامداری در کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نوبخت اژدری امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت تدوین برنامه توسعه پایدار صنعت دامپروری استان افزود: استان اردبیل به دلیل تولیدات دامی از استان های موفق و مطرح در بخش دامداری در کشور محسوب می شود.

وی بیان کرد: سالانه در استان اردبیل 29 هزارو 720 تن گوشت قرمز ، 265 هزارو 390 تن شیر خام ، 42 هزارو 356 تن گوشت مرغ و 8 هزارو 142 تن تخم مرغ و 6 هزارو 151 تن عسل تولید می شود به همین دلیل یکی از استانهای موفق و مطرح در بخش دامداری در کشور محسوب می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تعداد کل جمعیت دام استان 3 میلیون و 898 هزارو 259 واحد دامی است که از این تعداد 1 میلیون و 971 هزارو 384 واحد آن را دام سنگین و 1 میلیون 926 هزارو 875 واحد آن را دام سبک تشکیل می دهد.

اژدری تصریح کرد: جمعیت فعلی دامی ایستگاه در حال حاضر بیش از 1000 راس می باشد که همه ساله 200 راس در آن تولید و توزیع می شود و این ایستگاه 98 درصد باروری 95 درصد زایش و 25 درصد دوقلو زایی دارد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص اصلاح نزآد گوسفندی مغانه نیز افزود: ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد گوسفندی مغانی جعفر آباد تنها ایستگاه در کشور است که به صورت کوج رو، ییلاق و قشلاق فعالیت می کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل  افزود: هدف از فعالیت این ایستگاه حفظ و حراست از ذخایر ژنتیکی نژاد مغانی ، توسعه و ترویج همزمان سازی فحلی و تلقیح مصنوعی در گله های گوسفند ، ترویج اصول نوین گوسفند داری برای گله داران عشایر و ارتباط با مراکز علمی کشور و اجرای طرحهای تحقیقاتی می باشد .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها