موج
کدخبر : ۲۶۷۶۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267694

نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد:

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه باید قرآن کریم را در زندگی فردی و اجتماعی جاری و ساری کنیم، افزود: اگر زندگیمان براساس ملاک‌های قرآنی باشد امنیت در جامعه حاصل می‌شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در مراسم دیدار با رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور و مدیرکل تبلیعات اسلامی کردستان اظهار کرد: برای مقابله با فرهنگ غربی فرهنگ قرآنی و سبک زندگی قرآنی را باید در جامعه گسترش داد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: اساس انقلاب اسلامی ایران، قرآن کریم است و این کتاب الهی پرچم ایران را بلند کرده است . 

وی با اشاره به اینکه باید قرآن کریم را در زندگی فردی و اجتماعی جاری و ساری کنیم، افزود: اگر زندگیمان براساس ملاک‌های قرآنی باشد امنیت در جامعه حاصل می‌شود . 

نماینده ولی فقیه در کردستان خواستار افزایش سواد قرآنی در جامعه شد و گفت: بسیاری از مسائلی که در جامعه اتفاق می‌افتد قرآن کریم به آن پرداخته است که باید با عمل به این کلام الهی جامعه‌ای قرآنی را به ارمغان آوریم . 

وی اضافه کرد: متاسفانه افرادی هستند که فهم و درک کار قرآنی و فرهنگی ندارند اما برای فرهنگ و مسائل قرآنی تصمیم می‌گیرند که خودشان آگاهی چندانی ندارند . 

آیت‌الله حسینی شاهرودی عنوان کرد: در گام دوم انقلاب باید حرکت جدی آغاز شود و برای رسیدن به تمدن اسلامی مبنا باید قرآنی و زندگی سبک زندگی قرآنی باشد تا به اهداف دست یابیم . 

وی یادآور شد: نظام اسلامی باید به سمت ارتقای سواد قرآنی حرکت کند و از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌ افزایش سواد قرآنی استفاده کند.

نماینده ولی فقیه کردستان گفت: در سطح کشور باید مسئولیت کارهای قرآنی برعهده یک مکان باشد تا کارها همسو و به بهترین شکل انجام گیرد که در این راستا باید شورا و یا ستادی تشکیل شود که بتواند تصمیمات لازم را داشته باشد و همه مطابق با تصمیمات آن حرکت کنند .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها