موج
کدخبر : ۲۶۶۰۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266084

استاندار مازندران تاکید کرد:

استان مازندران گفت:با توجه به اینکه در استان مازندران سه راه مواصلاتی به تهران دارین ضروری است نگاه متفاوت به حوزه ی راه در مازندران شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در جلسه بررسی روند اجرای پروژه های راه و شهرسازی استان که با حضور  رئیس  کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به این نکته که استان مازندران بخاطر گردشگر پذیر بودن و برخورداری از دریا دچار آسیب ها و محدودیت های خاص می باشد، افزود: مازندران استان استراتژیک در بخش کشاورزی می باشد بهمان میزان باید در حوزه های دیگر نیز توسعه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش برق در ایام تابستان دچار مشکلاتی می شویم به طوری که 100 مگاوات کسری برق داریم و در بحث راه هم 10 درصدد تردد در مازندران اتفاق می افتد.

استاندار مازندران افزود : اگر قطعه اول آزاد راه تهران شمال راه اندازی شود بخش قابل توجهی از مشکلات تردد مرتفع می شود و این مهم می تواند زمینه ساز توسعه گردشگری و صنعت باشد.

حسین زادگان تصریح کرد : مازندران از ظرفیت های مهمی در حوزه گردشگری کشاورزی برخوردار است اما طی سالیان اخیر در حوزه راه و پسماند به مشکلات و ظرفیت های این استان توجهی نشده است.

وی همچنین با اشاره به این نکته که در بحث بودجه براساس جمعیت به مازندران اعتبار اختصاص داده می شود، افزود: در حالی که نیاز و ظرفیت مازندران با توجه به ارایه خدمات ملی، اعتباری بیش از این می طلبد.

استاندار مازندران با بیان یان که 400 کیلومتر ساحل در مازندران وجود دارد اما متاسفانه یک کشتی مسافربری و اسکله مناسب در استان وجود ندارد، افزود: در حال برنامه ریزی هستیم 131 اسکله در استان ایجاد کنیم تا بتوانیم با کمک سازمان بنادر از این ظرفیت ها در مسیر بهره گیری از توانمندی ساحل استفاده کنیم.

وی در پایان با اشاره به این نکته که متاسفانه اعتبارات لازم به مازندران جهت پیش گیری و جبران خسارت های حاصل از حوادث طبیعی اختصاص داده نمی شود خاطرنشان کرد : مازندران می بایست متفاوت دیده شود و با ارائه راهکارهای درست و منطقی و اختصاص اعتبارات لازم جهت اجرا و عملیاتی کردن پروژه های راه، زمینه برای ارایه خدمات ملی در محورهای مواصلاتی استان فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها