موج

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: رسانه ها بعنوان پل ارتباطی مردم با مسئولین نقش موثری در توسعه همه جانبه مازندران دارند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در بازدید از روزنامه دیارپاکان بعنوان تنها روزنامه غرب مازندران به همراه فرماندار چالوس اظهار داشت: استان مازندران در حوزه رسانه وضعیت مطلوب و موفقی در کشور دارد و خوشبختانه رسانه های مازندران از نظر کمی و کیفی مطلوب هستند.

وی ادامه داد: اهالی رسانه در استان مازندران همراه با مدیران بوده و در حوزه اطلاع رسانی نقش ویژه ای دارند که این حضور و نقش آنها به توسعه مازندران کمک می کند.

حسین زادگان بیان داشت: وجود 16 روزنامه، 54 هفته نامه ، 121 سایت خبری ، 129 دوهفته نامه، ماهنامه فصلنامه ، سالنامه و حدود 80 سرپرستی رسانه های سراسری اعم از روزنامه و خبرگزاری نشان از پتانسیل بالای مازندران در حوزه رسانه می باشد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه غرب استان مازندران نیز از پتانسیل های خوب رسانه ای برخوردار است  که امروز شاهد انتشار روزنامه ، هفته نامه ، سایت خبری و ... در این نقطه از مازندران هستیم.

نماینده عالی دولت در استان مازندران بیان داشت: جهت کمک به اهالی رسانه استان مازندران نیاز است خانه مطبوعات بعنوان تشکل صنفی حوزه رسانه برنامه ای را تدوین و به استانداری ابلاغ کند تا بر اساس آن بتوانیم به رسانه های استان کمک کنیم.

وی گفت: تاکید من به همه مدیران استان مازندران این است از ظرفیت موجود رسانه ای استان برای اطلاع رسانی استفاده کنند.

حسین زادگان اظهار داشت: امروز خرسند و خوشحال هستیم در مجموعه ای قرار دارم که توانسته علاوه بر فعالیت اطلاع رسانی و انتشار روزنامه ،هفته نامه و سایت خبری با بیمه کردن 24 نیرو رسانه ای گامی در اشتغال زایی نیز بردارد.

وی گفت: روزنامه دیار پاکان که دومین سال انتشار خود را می گذراند خوشبختانه توانسته جایگاه خوبی در استان پیدا کند و اطلاع رسانی خوبی هم از رویداد های استان مخصوصا غرب استان مازندران داشته باشد.

استاندار مازندران گفت: مدیران باید از نقد رسانه ها استقبال کنند و همانطور که اولین بخشنامه اداری را بعد از استاندار شدن امضا زدم عدم شکایت از رسانه ها بوده و مدیران باید به جای شکایت مسیر پاسخگویی و شفافیت را در پیش بگیرند و از همه مدیران استان خواسته ام شکایت از رسانه ها را پس بگیرند.

چالوس یکی از شهرستان های فعال در حوزه رسانه است

فرماندار چالوس نیز در این بازدید گفت: رسانه ها در شهرستان چالوس همراهی و همکاری خوبی با مجموعه مدیران دارند.

محمدناصر زندی اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان چالوس یکی از شهرستانهای فعال در حوزه رسانه است و تعداد 8 رسانه دفتر مرکزی آنها در شهرستان چالوس قرار دارد و تعامل خوبی نیز با مسئولین در مسیر اطلاع رسانی فعالیت ها دارند.

وی ادامه داد: روزنامه دیار پاکان بعنوان تنها روزنامه غرب استان مازندران 14 بهمن 95 منتشر و صدور مجوز آن نگاه مثبت دولت روحانی به حوزه اطلاع رسانی غرب استان و نیاز به داشتن روزنامه در این منطقه بوده است.

گرانی کاغذ شرایط سخت اقتصادی  را برای مطبوعات رقم زد

مدیر مسئول روزنامه دیار پاکان نیز گفت: تا به امروز 481 شماره از روزنامه دیار پاکان منتشر شده است و در تمام این شماره ها تلاش کردیم اطلاع رسانی خوبی از فعالیت ها داشته باشیم.

سیده فریبا حسینی بیان داشت: امروز رسانه ها مخصوصا رسانه های مکتوب فشار اقتصادی بدی را تحمل می کنند و گرانی کاغذ و مراحل چاپ روزنامه شرایط سختی را برای مطبوعات رقم زده است.

وی ادامه داد: انتظار ما از استاندار مازندران این است در حمایت از رسانه های استان مساعدت و همکاری ویژه ای داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها