موج
کدخبر : ۲۶۰۷۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-260795

مدیر عامل شرکت عمران شهر بهارستان:

مدیر عامل شرکت عمران شهر بهارستان گفت: بهره برداری از 21 هزار واحد مسکونی در بهارستان در دستور کار است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج از اصفهان، احمدی با بیان اینکه در مطالعات طرح جامع منطقه اصفهان که در حقیقت اولین مطالعات طرح جامع منطقه‌ای است که در سطح کشور در سال 65 انجام شد، شکل گیری و استقرار سه شهر جدید در اطراف کلان شهر اصفهان برنامه ریزی شد، اظهار کرد: بلافاصله بعد از تصویب مطالعات طرح جامع منطقه اصفهان مکان یابی و شروع عملیات اجرایی شهر جدید بهارستان در فاصله 15 کیلومتری جنوب شهر اصفهان آغاز شد و از سال 1368 و به رسمی از سال 1371 استقرار جمعیت در شهر بهارستان محقق شد.

وی افزود: براساس مطالعات طرح جامع، جمعیت پیش‌بینی شده برای بهارستان 320 هزار نفر است که تا امروز 100 هزار نفر در این شهر استقرار یافته‌اند.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان با بیان اینکه کالبد شهر بهارستان حدود 3 هزار هکتار برنامه ریزی شده است، ادامه داد: تاکنون حدود 1800 هکتار از کالبد شهر بهارستان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: سهم شهر جدید بهارستان از مسکن مهر  12 هزار واحد مسکونی بود که از این تعداد 11 هزار و 800 واحد به بهره برداری رسیده و 200 واحد دیگر به دلیل مشکل حقوقی، امروز با تغییر پیمانکار و انبوه ساز در حال اجرا است.

احمدی گفت: در ایجاد مسکن مهر به همه زیرساخت‌های فرهنگی، تفریحی و آموزشی توجه شده و می‌توان گفت به صورت محله‌ محوری به بهره برداری رسیده است.

وی پروژه مترو را مهم‌ترین پروژه در دستور کار شرکت عمران بهارستان پس از مسکن مهر اعلام کرد و گفت: طول این خط 14.5 کیلومتر و از ترمینال صفه تا بهارستان است که تاکنون حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی زیرساختی و 15 درصد پیشرفت فیزیکی رو ساختی دارد.

بهارستان

احمدی با بیان اینکه احداث ایستگاه مترو بهارستان از دو ماه گذشته آغاز شده است، افزود: اخیراً توافق خیلی خوبی ما با آقای مهندس سلیمانی معاونت مهندسی وزارت دفاع در خصوص مشارکت در تکمیل متروی بهارستان داشتیم، حدود 300 میلیون تومان عملیات برق برای اجرای سینگنالینگ و تکمیل روسازی مترو است که کنسرسیوم ریلی مجموعه مذکور با توافقاتی که با آقایان داشتیم در حال بررسی شرایط ما هستند که با مشارکت این مجموعه هم از ظرفیت وزارت دفاع استفاده کنیم و هم اینکه قبل از پایان دولت دوازدهم متروی بهارستان به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: خط آبرسانی آب بهارستان در حدود 250 لیتر بر ثانیه پیش بینی شده است، خط آن در سال 78 اجرا شده و از اصفهان بزرگ سهمیه داریم که از تصفیه خانه باب شیخ علی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان با بیان اینکه احداث 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید در دستور کار است که حدود 21 هزار واحد حدود 10.5 درصد در حقیقت برعهده شرکت عمران بهارستان است، ادامه داد: از این تعداد بر اساس توزیع زمانی انجام شده آغاز عملیات 18 هزار واحد مسکونی را در سال 97 در دستور کار داشتیم که 1500 واحد به صورت مشارکت در ساخت و 16 هزارو 500 واحد مشارکت در آماده‌سازی و محله سازی بوده است که در مشارکت در ساخت اجرای 722 واحد شروع شد و حدود800 واحد باقی مانده نیز آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین طی یک ماه اخیر تفاهم‌نامه آغاز عملیات هفت هزارو 500 واحدی در قالب محله‌سازی با انجمن انبوه سازان مسکن استان اصفهان را به امضا رساندیم که ظرفیتی بسیار بالایی در تولید عرضه مسکن دارند و یک توافق هزار واحدی نیز با بنیاد مسکن استان اصفهان را داشتیم.

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان تصریح کرد: حدود 30 درصد از 60 هزار واحدی که مقرر است در سال 97 در شهرهای جدید در قالب طرح جدید احداث بشود در شهر جدید بهارستان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها