موج

مدیرکل کمیته امداد اصفهان:

مدیرکل کمیته امداد اصفهان گفت: بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۶۱۳ هزارنفری روستاییان استان اصفهان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدرضا متین پور اظهار داشت:62 هزار و ۱۲۸ نفر، معادل بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۶۱۳ هزارنفری روستاییان استان اصفهان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

وی بابیان اینکه ساختار اقتصادی زندگی در روستاها شکننده‌تر از شهرهاست، گفت: هر منطقه روستایی امکانات معدودی برای اشتغال و کسب درآمد دارد و همین باعث آسیب‌پذیری بیشتر ساکنان روستاها در برابر عوامل ایجادکننده فقر است.

متین پور باقی ماندن جمعیت سالمندان در روستاها و وجود تمایل جمعیت جوان روستایی استان برای مهاجرت به شهرها را از دیگر عوامل دخیل در افزایش جامعه تحت حمایت این نهاد در روستاها اعلام کرد و گفت: بیشتر مددجویان این نهاد در روستاها را سالمندان ۶۰ سال به بالا تشکیل می‌دهند که به علت نداشتن بیمه بازنشستگی، از مستمری و خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: ۶۲ هزار و ۱۲۸ نفر معادل بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۶۱۳ هزارنفری روستاییان استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد به‌ویژه مستمری ماهیانه برخوردار هستند.

متین پور نسبت مددجویان ساکن در مناطق شهری به‌کل جمعیت شهرهای استان را نزدیک به دو و نیم درصد اعلام کرد و گفت: درمجموع مددجویان شهری و روستایی تحت حمایت کمیته امداد اصفهان سه و نیم درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

وی تأکید کرد: کشاورزی و دامداری محور اقتصاد اکثر روستاهای استان است و خشک‌سالی و کم‌آبی چند سال اخیر به تضعیف اقتصاد این مناطق و کم و فقیر شدن جمعیت آن‌ها منجر شده است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان بزرگ‌ترین کمک به نهادهای حمایتی را کند کردن آهنگ ایجاد فقر دانست و گفت: در کنار سیاست‌گذاران و دولتمردان که نقش اصلی در افزایش رونق اقتصادی و به دنبال آن کاسته شدن از فقر را دارند؛ مردم نیز می‌توانند با حمایت از تحصیل، آموزش، اشتغال نیازمندان و ایجاد کسب‌وکارهای خود در روستاها به رونق اقتصاد استان کمک کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها