موج

فرماندار شفت بیان کرد:

فرماندار شفت با بیان اینکه کشاورزی، صنعت و گردشگری از مهمترین توانمندی های این شهرستان هستند افزود: از 14 هزار و 330 هکتار اراضی شالی شفت سالانه 45هزار تن برنج سفید استحصال می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمدرضا محسنی در کارگروه رفع موانع تولید شهرستان شفت با اشاره به اینکه جمعیت 54 هزار و 226 نفری شفت در دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب در قالب 95 روستا زندگی می کنند افزود: بیش از 43 هزار نفر از مردم این شهرستان در روستاها به کار و تلاش می پردازند و این یک ظرفیت محسوب می شود.

تولید سالانه 45هزار تن برنج سفید

فرماندار شفت با بیان اینکه کشاورزی، صنعت و گردشگری از مهمترین توانمندی های این شهرستان هستند افزود: از 14 هزار و 330 هکتار اراضی شالی شفت سالانه 45هزار تن برنج سفید استحصال می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شفت 32 هزار هکتار پوشش جنگلی و 520 هکتار توتستان دارد و این شهرستان با تولید 90تن پیله تر رتبه دوم استان را دارد اظهار داشت: از 2هزار و 200 هکتار باغ های چای شفت سالانه بالغ بر 5هزار و نهصد تن برگ چای تولید می شود.

فعالیت 47 واحد مرغداری در شفت

محسنی با بیان اینکه 47 واحد مرغداری در شفت فعالیت و بالغ بر 5هزار و 850 تن گوشت سفید تولید می کنند افزود: ظرفیت تولید گوشت قرمز در این شهرستان به 2هزار و 110 تن می رسد.

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه سالانه 6 هزار و 600 تن ماهیان گرمابی و 100 تن ماهیان در سردابی در این شهرستان تولید می شود گفت: توسعه کشاورزی این خطه نیازمند نگاهی یژه است.

فرماندار شفت1

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شفت یکی از بکرترین طبیعت گیلان را دارا است افزود: 32 هزار هکتار پوشش جنگلی ، 13 هزار هکتار مراتع، آبشارهای بسیار زیبا و وجود دو منطقه سیاحتی و زیارتی امامزاده ابرهیم و اسحاق(ع) سبب شده است تا سالانه هزاران گردشگر از نقاط مختلف این شهرستان بازدید کنند.

تصویب 226 واحد بوم گردی در شهرستان شفت

محسنی با اشاره به اینکه از 360 واحد ابلاغ شده بوم گردی در شهرستان شفت تا کنون تقاضای 226 واحد در گارگروه مرتبط تصویب شده و برای 39 واحد نیز پروانه ساخت صادر شده است افزود: از 15 میلیارد تومان تقاضای تسهیلات واحدهای بوم گردی 714 میلیون تومان در قالب 5 پرونده به مرحله انعقاد قرار داد رسیده است.

فرماندار شفت در ادامه با بیان اینکه دو شهرک صنعتی خرفکل و خرطوم به ترتیب با وسعت 46 و20 هکتار در این شهرستان وجود دارد افزود: شهرک صنعتی خرطوم نیازمند زیرساخت های گاز و تلفن است و هم اکنون در بخش گیاهان کاشت گیاهان دارویی ، فرآوری و بسته بندی آن سرمایه گذار متقاضی دارد.

فعال بودن 35 واحد صنعتی در شهرستان شفت

وی با اشاره به اینکه از کل مجموع 123 واحد صنعتی موجود در شهرستان 66 واحد در داخل محدوده شهرک های صنعتی قرار دارند که 35 واحد فعال، 5 واحد نیمه فعال و 16 واحد نیز غیر فعال هستند افزود: تعداد واحد های خارج از محدوده شهرک صنعتی به 57 می رسد که از این تعداد 33 واحد فعال، 8 واحد نیمه فعال و 16 واحد غیر فعال هستند.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه از نیمه دوم سال 96 تا دی ماه 97 با پرداخت 21 میلیارد و 750 میلیون تومان در قالب 48 طرح برای 443 نفر شغل ایجاد شده است افزود: در سال گذشته 20 میلیارد و در سال جاری بیش از 13.5 میلیارد تومان به واحدهای تولیدی شهرستان شفت در قالب طرح رونق تولید پرداخت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها