موج
کدخبر : ۲۵۸۸۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-258829

فراخوان نخستین دوره جشنواره ملی داستانی آب منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، دبیر هنری جشنواره داستانی آب گفت: امسال نخستین دوره جشنواره داستانی "آب"در سطح کشور با همکاری انجمن های ادبی، نویسندگان و شرکت آب منطقه ای اصفهان برگزار می شود.

 سلمان باهنر با تأکید بر این که هدف این جشنواره ایجاد مفهومی برای بازنمایی تصویر وضعیت منابع آب ایران در قالبی ادبی است ، ادامه داد: این جشنواره در دو بخش داستان و نزدیک داستان ، روایت و زندگی نگاره ، برگزار می شود . باهنر تصریح نمود : در آثار ارسالی ، آب باید نقشی محوری داشته باشد، به این معنا که داستان با مؤلفه‌های وضعیت منابع آب و نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان گره خورده باشد.

نویسنده ی مجموعه داستان "سی وسه پل چهار و نیم اکتاو" در خصوص شرایط ارسال آثار به این جشنواره توضیح داد این جشنواره محدودیتی برای داستان‌هایی که پیش از این کسب رتبه کرده یا در مجلات چاپ شده باشند ندارد و تنها محدودیتِ این جشنواره ممنوعیت ارسال آثاری است که در کتابی چاپ شده باشند و یا به هر نحوی مشمولِ حقوق ناشر باشند.

وی افزود: هر شرکت‌کننده می‌تواند بدون محدودیت هر تعداد داستان و روایت که دربرگیرنده‌ی مضامین و اهداف محتوائی جشنواره باشد ارسال نماید.

دبیر هنری نخستین جشنواره ملی داستان آب درباره نحوه ی ارسال آثار گفت: شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند تا آخرین ساعت آخرین روزِ سال 1397 آثار خود را در سایت جشنواره در بخش نخستین جشنواره داستانی آب به آدرس "www.esrw.ir"  بارگذاری نمایند .

باهنر با اشاره به این که همه مراحل جشنواره به صورت برخط انجام می شود ، تصریح کرد: در پایان جوایز به نفرات برتر هر بخش و به تفکیک جایزه در سه بخش حرفه ای ، آماتور و کودک و نوجوان اهداء خواهد شد.

گفتنی است؛ آئین اختتامیه جشنواره ملی داستان "آب" با همکاری انجمن های ادبی ، نویسندگان و شرکت آب منطقه ای اصفهان در هفته نخست اردیبهشت ماه سال 1398 برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    جشنواره‌ی داستانی آب تا سیزده نوروز 98 تمدید شد
    چه خوب بود برگزارکنندگان این جشنواره‌ عنوان داستان هایی که دریافت می کنند برای صاحب اثر ارسال کنند
    مسلم این یک انتظار بیهوده است متاسفانه ماهیت جشنواره‌ های ما مبنای اخلاقی و اصولی ندارد

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها