رئیس فدراسیون خبرنگاران گردشگری کشور اسپانیا بیان کرد: راه توسعه گردشگری خارجی ایران از اصفهان می گذرد، بنابراین توسعه گردشگری اصفهان به معنای توسعه گردشگری در کل ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، ماریانو پالاسین که همراه با 46 خبرنگار اسپانیائی به اصفهان سفر کرده در دیدار با مدیر کل و معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان تاکید کرد: راه توسعه گردشگری خارجی ایران از اصفهان می گذرد، بنابراین توسعه گردشگری اصفهان به معنای توسعه گردشگری در کل ایران است.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفرش به اصفهان تاکید کرد: اینجانب برای دومین بار است که افتخار سفر به اصفهان نصیبم می شود و این در حالی است که 20 سال گذشته برای اولین بار به اصفهان سفر کردم و اکنون می توانم با مقایسه دو سفر خود نمائی بهتر از وضعیت اجتماعی و فرهنگی این شهر تاریخی ارائه کنم.

مردم اصفهان نقش فعال در امور اجتماعی خود دارند

رئیس فدراسیون خبرنگاران گردشگری اسپانیا در ادامه سخنانش خطاب به مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان تاکید کرد: امروز وقتی تجربیات سفر اول خود در 20 سال پیش را با سفر دوم خود به اصفهان مقایسه کردم متوجه شدم، مردم اصفهان تغییرات مثبت اجتماعی را در طی این مدت تجربه کرده اند به گونه ائی که هم اکنون شاهدم مردم و حتی مسئولان اصفهان مسئولانه تر از 20 سال قبل با مسائل برخورد می کنند و به ویژه اینکه مردم اصفهان نسبت به 20 سال گذشته شادتر هستند و فعالانه در امور اجتماعی شهر مشارکت دارند.

اصفهان- گردشگری ایران

وی در همین راستا ادامه داد: 20 سال گذشته زمانی که به اصفهان سفر کردم در نشستی که با مسئولان گردشگری اصفهان داشتم پیشنهاداتی را در رابطه با بهبود کیفیت خدمات رسانی به گردشگران بویژه در میدان امام (نقش جهان) ارائه کردم، لکن چندان اشتیاقی در راستای توسعه گردشگری از آنها ندیدم، اما امروز شاهدم که مردم و مسئولین اصفهان مشتاقانه با ما برخورد کردند و نه تنها مسئولان بلکه مردم نیز در خیابانها از ما استقبال کرده و با لبخند از ما به گرمی میزبانی کردند که خود سرمایه ائی ارزشمند در راستای توسعه فرهنگی و اقتصادی اصفهان از منظر گردشگری است.

راه توسعه گردشگری ایران، توسعه اصفهان است

"ماریانو پالاسین" در ادامه سخنانش با اشاره به وضعیت گردشگری ایران تاکید کرد: ما در سفر خود از شهرهای مختلفی همچون: تهران و شیراز بازدید کردیم، لکن معتقدم جذابیت ها و تنوع گردشگری در شهر تاریخی اصفهان این فرصت را فراهم می آورد تا با برنامه ریزی صحیح به ویژه در حوزه بازاریابی و تبلیغات بتوان به توسعه گردشگری ایران از طریق اصفهان یاری رسانی کرد.

پالاسین در همین راستا ادامه داد و گفت: بسیاری از کشورهای پیشرفته در حوزه گردشگری همچون فرانسه "برند" برای گردشگری خود تعریف کرده اند به عنوان نمونه در این کشور "پاریس" و "برج ایفل" برند گردشگری فرانسه است، لذا معتقدم در ایران نیز صرفا "اصفهان" و میدان امام (نقش جهان) می تواند برند گردشگری ایران باشد، زیرا بسیاری از شهرهای تاریخی چه در ایران و چه در جهان دارای بدل می باشند اما اصفهان شهری بی بدیل است و هیچ جایگزینی در گردشگری ایران بجز اصفهان وجود ندارد.

میدان امام (نقش جهان) زیباترین میدان جهان است

رئیس فدراسیون خبرنگاران گردشگری اسپانیا همچنین در ادامه سخنانش با ابراز مسرت از دیدار دوباره اش از اصفهان تاکید کرد: اینجانب از 99 کشور جهان بازدید کرده ام و این در حالی است که در بسیاری از این کشورها از جمله کشور خودمان اسپانیا، روسیه، چین، بلژیک و ایتالیا میدانهای بزرگ و عظیمی قرار دارد که هم اکنون مرکز توسعه گردشگری هستند، لکن خرسندم که به آگاهی شما برسانم میدان عظیم امام (نقش جهان) اصفهان از نظر همگی ما زیباترین میدان جهان به شمار می رود.

اصفهان- میدان نقش جهان

"ماریانوپالاسین" اظهار داشت: آنچه که  میدان امام را از سایر میدان های جهان به نظر ما متمایز می کند، سادگی، زیبائی و گیرا بودن آن است به گونه ائی که این میدان عظیم سخت مردم وار است و وجود 4 بنای ارزشمند که درهای آن بسوی مردم و در داخل میدان گشوده می شود و سپس همگی آنها از طریق بازارهای پیرامون میدان به یکدیگر متصل می شوند این میدان را به زیباترین میدان جهان تبدیل نموده است.

پالاسین ادامه داد و گفت: 20 سال پیش که به اصفهان آمده و از این میدان دیدار کردم، میدان با توجه به تردد اتومبیل و شلوغی بیش از حد کار و کسب، وضعیت مناسبی نداشت، لذا همان زمان پیشنهاداتی به مسئولان شهری دادم، لکن خرسندم که امروز این میدان به یک مرکز فرهنگی و گردشگری به صورت پیاده راه تبدیل شده و از آن سروصداها و آلودگی های بصری اثر کمتری به چشم می خورد.

بازاریابی صحیح به ویژه تبلیغات در زمینه حذف مهر ورود در پاسپورت گردشگران راه کار مناسبی در جهت جذب گردشگر خارجی است

رئیس فدراسیون خبرنگاران گردشگری اسپانیا در بخش پایانی این نشست در راستای توسعه گردشگری ایران تاکید کرد: بدون شک مردم اروپا امروز اعتقادی به تحریم های ناعادلانه آمریکا علیه ایران ندارند، زیرا همگان می دانند ایران به تعهدات خود در برجام به نیکی رفتار کرده، لذا بسیاری از مردم اروپا به ویژه مردم اسپانیا مشتاق سفر به ایران و به ویژه اصفهان هستند.

به گزارش موج، 46 نفر از خبرنگاران عضو فدراسیون خبرنگاران گردشگری کشور اسپانیا به مدت 2 روز با سفر به اصفهان از جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهر تاریخی بازدید می کنند.