موج
کدخبر : ۲۴۷۳۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-247336

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود شرکت آب منطقه ای اصفهان خبر داد

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: به دنبال روند کم آبی در حوضه آبریز زاینده رود، تنها نیروگاه پشتیبانی برق آبی اصفهان از مدار خارج شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمود چیتیان با اشاره به اینکه 13 سال است با شرایط خشکسالی درفلات مرکزی مواجهه هستیم ، گفت: این وضعیت به مرور در میزان تولید برق در نیروگاه برق آبی تاثیر گذاشته و سبب کاهش تولید طی این سالها گردیده و تنها نیروگاه برق آبی اصفهان به طور کامل از مدار خارج شد.

وی افزود: تنها نیروگاه برق آبی استان اصفهان که بیشتر حکم نیروگاه پشتیبانی را داشته و در حال حاضر سهم تولید برق از این نیروگاه تقریبا به حدود 60هزار مگا وات ساعت در سال می رسد البته ظرفیت نامی تولید برق این نیروگاه250هزارمگاوات ساعت در سال است.

چیتیان تصریح کرد: اهمیت نیروگاههای برق آبی در مواقع قطع برق سراسری اهمیت دو چندانی داشته چون علاوه بر  سرعت در مدار قرار گرفتن می تواند نقش پشتیبان سایر نیروگاههای نیز داشته باشد.

وی اشاره کرد: طی 15 سال اخیر تاکنون با این وضعیت مواجه نبودیم که برق شبکه سراسری با مشکل مواجه شود و همواره در یک وضعیت ثابتی به سر می بریم.

چیتیان افزود : وزارت نیرو در راستای تعهدات خود همواره در مباحث برق پیشرو بوده و در تابستان سال جاری نیز با توجه به تمامی چالشهای موجود توانست وظیفه خود را انجام دهد.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود در پایان گفت:  با توجه به کاهش تراز آب دریاچه سد زاینده رود و خارج شدن نیروگاه از مدار به منظور تامین آب مورد نیاز مجبور به خروج آب از دریچه های تحتانی سد هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها