موج
کدخبر : ۲۳۷۹۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-237960

فرماندار شهرستان بندرعباس؛

فرماندار بندرعباس گفت: گرچه تنها یک روز در تقویم به نام خبرنگار است اما هرروز را باید روز خبرنگار نامید چرا در عصر حاضر که خبرها در کسر کوتاهی از زمان مخابره می‌شود، نقش خبرنگاران در جامعه بی‌بدیل است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «احمد پویافر» در نشست خبری که بعدازظهر امروز 15 مردادماه به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد گفت: عرصه‌ی خبر  و رسانه سختی‌های خاص خود را دارد اما همان‌گونه که مستحضرید در کنار این سختی‌ها، حلاوت و شیرینی‌هایی نیز وجود دارد.

وی بابیان اینکه خبرنگاران در همه‌ی وقایع و مناسبت‌ها حضور دارند و موارد را به جامعه انعکاس می‌دهند افزود: گرچه تنها یک روز در تقویم به نام خبرنگار است اما هرروز را باید روز خبرنگار نامید چرا در عصر حاضر که خبرها در کسر کوتاهی از زمان مخابره می‌شود، نقش خبرنگاران در جامعه بی‌بدیل است و اگر تلاش شبانه‌روزی رسانه‌ها نباشد اتفاق‌هایی که در کشور اتفاق می‌افتد انعکاس داده نمی‌شود.

پروژه های آب در اولویت قرار دارد

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندرعباس بابیان اینکه 144 میلیارد تومان از اعتبارات تملک‌ها و دارایی در شهرستان بین 360 پروژه تقسیم‌شده است، گفت: با توجه به بحران آب، بیشترین اعتبار را به این حوزه اختصاص داده‌ایم.

پویافر بابیان اینکه حمل‌ونقل و راهداری و آموزش‌وپرورش پس از موضوع آب بیشترین اعتبار را به خود اختصاص داده‌اند، افزود: در حال حاضر فضای آموزشی تناسبی با تعداد دانش‌آموز ندارد و باید به نقطه‌ای برسیم که این موضوع مرتفع شود.

وی از حوزه‌های بهداشت و درمان، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان، کشاورزی و عمران شهری و روستایی به‌عنوان دیگر حوزه‌هایی نام برد که در اولویت‌های بعدی اعتبارات قرارگرفته‌اند.

چاره‌ای جز صرفه‌جویی نداریم

فرماندار بندرعباس در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به کمبود منابع آبی، خاطرنشان کرد: سد استقلال میناب که یکی از منابع اصلی تأمین آب بندرعباس است به حجم مرده رسیده است، سد شمیل تقریباً خشک‌شده و نفس‌های سد نیان نیز به شماره افتاده است؛ ازاین‌رو مدیریت منابع آبی بسیار اهمیت دارد.

وی بابیان اینکه فاز اول آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس در اواخر مردادماه وارد مدار خواهد شد افزود: با ورود فاز نخست این آب‌شیرین‌کن به مدار 20 هزار مترمکعب از نیاز آبی شهر بندرعباس تأمین خواهد شد.

عالی‌ترین مقام دولتی در شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه امیدواریم با بارش نزولات آسمانی در ماه‌های پیش رو این کمبودها جبران شود، گفت: با مدیریتی که صورت گرفته و با همکاری مردم به‌عنوان ارکان اساسی جامعه امیدواریم که از این مرحله به‌خوبی عبور کنیم و باید یادآوری کنم که در این شرایط چاره‌ای جز صرفه‌جویی نداریم.

تامین نیاز آبی بندرعباس از منابع پایدار آبی

فرماندار بندرعباس بابیان اینکه تا پایان سال 40 هزار مترمکعب و تا سال 98، حجم آب تولیدی توسط آب‌شیرین‌کن به  100 هزار مترمکعب می‌رسد گفت: تأمین آب از طریق منابع پایدار به‌عنوان راهکاری اساسی در دستور کار قرارگرفته است.

پویافر خاطرنشان ساخت: با پیگیری‌های مدیریت عالی استان مقرر گردیده که بخشی از آب استان‌های هم‌جوار که از طریق آب‌شیرین‌کن تأمین می‌شود به هرمزگان اختصاص یابد تا در آینده‌ای نزدیک مشکل آب استان از منابع پایدار آبی مرتفع گردد.

بدون همکاری مردم با مشکل مواجه می شویم

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اگر همکاری مردم نباشد بخش‌هایی از شهر با مشکل مواجه می‌شود، افزود: آبفای هرمزگان با اجرای طرح کاهنده‌های مصرف سعی دارد مصارف خانگی را مدیریت کند و اجرای این طرح نیز بدون همکاری مردم ممکن نمی‌شود.

با مدیریت مصرف قطعی ها را به حداقل برسانیم

عالی‌ترین مقام دولتی در شهرستان بندرعباس در خصوص تأمین نیاز و افزایش مصرف برق، گفت: هرساله در فصل گرما مصرف برق افزایش می‌یابد و در حال حاضر این میزان در کشور به 55 تا 57 مگاوات رسیده است و باید در این شرایط به شکلی مصرف کنیم که با کمترین قطعی مواجه باشیم.

فرماندار بندرعباس علت تعطیلی ادارات هرمزگان در پنجشنبه‌ها را مدیریت مصرف انرژی به‌خصوص مصرف برق عنوان کرد و افزود: ما این صرفه‌جویی را از ادارات دولتی شروع کرده‌ایم و در این زمینه پیش‌قدم شده‌ایم و لازم است که مردم نیز در مصرف برق مدیریت لازم را داشته باشند تا بتوانیم به‌خوبی از این شرایط عبور کنیم.

وی با عنوان اینکه رسانه‌ها در عرصه‌ی مدیریت مصرف می‌توانند فرهنگ‌ساز باشند افزود: با توجه به طیف وسیع مخاطب از رسانه‌ها تقاضا دارم در مورد مدیریت مصرف توصیه‌های لازم را انجام داده و در این زمینه به یاری ما بیایند.

برخی تخم یاس در جامعه می‌کارند

پویافر با اشاره به اینکه شرایط کشور به‌گونه‌ای است که امروز بیش‌ازپیش به اتحاد، هم‌دلی و همکاری همه‌جانبه نیاز داریم تا با کمترین فشار و سختی بتوانیم از این شرایط عبور کنیم گفت: درخواست‌هایی از داخل و خارج جهت به هم ریختن جو کشور انجام می‌شود اما در بدنه دولت تمام تلاش ما به نحوی است که مردم کمترین سختی را متحمل شوند.

وی ادامه داد: مشکلات معیشتی وجود دارد و کسی نمی‌تواند این موضوع را کتمان کند چراکه دشمنان نمی‌خواهند مردم روی آرامش را ببینند؛ در این شرایط باید امید به جامعه تزریق شود نه اینکه با توصیه‌های نابخردانه تخم یاس را در جامعه بکاریم.

فرماندار بندرعباس گفت: برای اینکه مشکلات مردم در بخش شهری و روستایی مرتفع شود بازدیدهایی را تدارک دیده‌ایم تا بتوانیم به شکل چهره به چهره در جریان مشکلات مردم قرار بگیریم.

وی ادامه داد: در شهر بندرعباس در پایان هفته‌ها به همراه استاندار و شهردار در مساجد محله‌های مختلف حضور می‌یابیم تا بتوانیم از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرارگرفته و تمهیداتی را برای رفع آن بکار بندیم

افتتاح 150 پروژه در هفته دولت

پویافر با اشاره به طرح‌هایی که در هفته‌ی دولت در شهرستان بندرعباس افتتاح می‌شود افزود: در هفته‌ی دولت 150 پروژه‌ی تأثیرگذار بااعتباری بالغ‌بر 618 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار بندرعباس در پایان خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل پروژه‌های هادی روستایی، طرح‌های بهداشتی و درمانی، نوسازی مدارس، میراث فرهنگی و گردشگری، آب و فاضلاب شهری و روستایی، صنعت و معدن و تجارت، ورزش و جوانان، تبلیغات اسلامی، آب منطقه‌ای، شهرک‌های صنعتی و توزیع برق خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها