موج

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد؛

معاون پرستاری وزارت بهداشت، از تصویب طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل خبر داد و گفت: این طرح بزودی به صورت آزمایشی در تعدادی از بیمارستان های کشور از جمله گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مریم حضرتی، امروز در نشست با پرستاران و مدیران بخش پرستاری بیمارستان های استان که در سالن کنفرانس معاونت پشتیبانی علوم پزشکی گیلان برگزار شد،

با ابراز خرسندی از همکاری اعضای شورای عالی بیمه سلامت، افزود: طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل به تصویب شورای عالی بیمه رسید ه است.

وی با تشکر از مواضع وزیر بهداشت، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون درمان وزارت بهداشت، مدیرعامل و دبیر شورای عالی بیمه سلامت افزود: اجرای آزمایشی این طرح بزودی در تعدادی از بیمارستان های وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی توسط معاونت پرستاری و با همکاری معاونت درمان، سازمان تامین اجتماعی و همچنین تعدادی از مراکز منتخب مراقبت در منزل اجرا می شود.

به گفته وی جزئیات این طرح متعاقبا اعلام خواهد شد.

جداسازی اضافه کاری پرستاران از کارانه

معاون پرستاری وزارت بهداشت در خصوص جذب نیروهای پرستار اظهارداشت: در این ارتباط جلساتی با سخنگوی کمیسیون کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاون محترم درمان داشتیم و به دنبال این هستیم که در این جلسات به یک نتیجه واحد برسیم تا جذب نیروی پرستاری را به استاندارد نزدیک کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نوبت کاری پرستاران گفت: در حال پیگیری این موضوع هستیم.

حضرتی افزود: درخصوص استاندارد سازی نیرو نسبت به تخت چندین بار از معاونت توسعه خواسته ایم که در این خصوص شفاف سازی کنند اما تا زمانی که معاونت توسعه نظر خود را اعلام کند طبق معیاری که از پیش اعلام کردیم(۸/۱ نیروی پرستاری و ۵/۲ گروه پرستاری) همچنان تاکید داریم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت ادامه داد: ثبت گزارش دهی پرستاری در ۴ دانشگاه همدان، کردستان، ایلام و کرمانشاه به صورت پایلوت در دست انجام است که بعد از اتمام دوره آزمایشی و گرفتن نتیجه مثبت در سایر دانشگاهها نیز اجرا خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه واحد آموزش به بیمار باید در بیمارستان راه اندازی شود، افزود: آیین نامه آموزش به بیمار تدوین شده به وزیر محترم تقدیم شده است که در صورت تصویب ابلاغ خواهد شد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تفکیک اضافه کار از کارانه حق پرستاران است، در خصوص پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران، گفت: در این خصوص جلساتی برگزار شده و طی هفته های آینده نتیجه نهایی را اعلام می کنیم.

ایجاد سامانه ارتباط مستقیم با معاونت پرستاری

وی از ایجاد سامانه ارتباط مستقیم با معاونت پرستاری خبر داد و افزود: مسائل، مشکلات و پیشنهادهای خود را از این طریق اعلام کنید تا مستقیما پیگیری و پاسخ داده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها