موج

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 30 طرح اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج در این افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، سید علی ساداتی شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد، به گزارش عملکرد سازمان بسیج سازندگی این استان از سال‌های 92 تاکنون پرداخت و اظهار کرد: هزار و 728 تیم پزشکی در این‌ سال‌ها به مناطق محروم استان جهت ارائه خدمات پزشکی و درمانی اعزام کردم.

وی از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی استان کهگیلویه و بویراحمد در منطقه زلزله‌زده پل ذهاب در مقر شهید اورنگ خبر داد و افزود: سازمان بسیج سازندگی در حوزه سواد‌آموزی اقدامات تاثیرگذاری داشت که ما در این سال‌ها بیش از سه هزار و 900 نفر را تحت پوشش طرح نهضت سوادآموزی قرار دادیم.

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 50 هکتار از زمین‌های مرزهای استان کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به منظور جلوگیری از پدیده نامیمون ریزگردها و بیابان‌زدایی درخت‌کاری می‌شود.

ساداتی افزود: بیش از سه هزار گروه جهادی را در سال‌های 92 تا 96 برای خدمات رسانی به مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد اعزام کردیم.

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات این سازمان در راستای اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی، اظهار داشت: دو هزار و 553 کارگاه در سطح استان راه‌اندازی کردیم که سه هزار و 561 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

ساداتی افزود: سه هزار و 500 گواهی فنی و حرفه‌ای و آموزش پودمانی برای شرکت کنندگان در این کارگاه‌ها صادر شد.

وی گفت: با اعتباری بالغ بر 37 میلیارد و 293 میلیون تومان طرح‌های اقتصادی و صنایع تبدیلی که شامل پرورش مرغ، زعفران، بلدرچین، قارچ، پرورش بوقلمون و پرورش کبک ‌می‌باشد را راه‌اندازی و افتتاح کردیم.

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این سازمان 762 پروژه عمرانی و محرومیت زدایی دارد که 210 پروژه آن تکمیل شده است.

ساداتی از توزیع 300 بسته معیشتی که شامل 40 قلم خوراکی، بهداشتی و ... بود در این سال‌ها بین مناطق محروم خبر داد و گفت: 40 بسته معیشتی نیز در هفته بسیج امسال توزیع می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های هفته بسیج اشاره و اظهار کرد: همایش شکوه هجرت و طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی  در هفته بسیج برگزار می‌شود.

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: نمایشگاه عرضه و فروش محصولات اقتصاد مقاومتی  صنایع تبدیلی در این هفته افتتاح می‌شود.

ساداتی از افتتاح 30 طرح اقتصاد مقاومتی در این هفته خبر داد و افزود: 20 سری جهیزیه کامل که شامل 17 قلم کالا؛ فرش، یخچال، اجاق، بخاری، جارو، تلویزیون و ... می‌باشد، تهیه و توزیع می‌شود.

این مسوول اضافه کرد: افتتاح سه طرح به نیابت از 33 طرح عمرانی و محرومیت زدایی، توزیع 92 بسته معیشتی که هر بسته شامل 40 قلم کالا می‌باشد، در بین محرومین،  اعزام 20 اکیپ بهداشتی و درمانی به مناطق محروم، اعزام یک بیمارستان صحرایی به کرمانشاه، افتتاح سه خانه بهداشت در منطقه زیلایی، مارگون و پاتاوه و کلنگ زنی طرح یادمان شهدای چرام از دیگر برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج است.

وی گفت: برنامه‌ تجلیل از خبرنگاران و رسانههای انقلابی اولین بار در سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح پیش بینی شده است، همچنین تجلیل از آمران به معروف و نهی از منکر شهرستان‌ها و تجلیل از جهادگران حسینی نیز از دیگر برنامه‌های سازمان در این هفته است.

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح 30 طرح مشاغل خانگی، صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی با اعتبار دو میلیارد و 300 میلیون تومان در هفته بسیج خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها