موج
کدخبر : ۳۸۱۹۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381942

معاون شهرداری قم از ساماندهی ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت ارتقای کیفیت خدمات در حمل‌ونقل عمومی اظهار داشت: استفاده از حمل‌ونقل عمومی و کاهش تردد خودروی شخصی در سفرهای درون‌شهری نیازمند ارائه خدمات مطلوب و ایجاد زیرساخت‌های مناسب است.

وی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی و برنامه‌ریزی در ارائه خدمات توجه به ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی را ضروری خواند و افزود: ساخت ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی استاندارد و مطلوب علاوه بر زیبایی و دکور  شهر در سهولت و ارائه خدمات به مردم تأثیر بسیاری دارد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم نصب و اصلاح ایستگاه‌ها و سایه‌بان‌ها را بخشی از وظایف مدیریت و نظارت بر حمل‌ونقل شهری دانست و ابراز کرد: یکی از اتفاقات مثبت در حوزه حمل‌ونقل اختصاص بودجه با عنوان نگهداری از ایستگاه‌های سطح مناطق بوده و دستورات لازم به مدیران مناطق ابلاغ‌شده است.

وی نصب، شستشو، تعمیرات و نگهداری ایستگاه‌ها را موضوع مصرف بودجه نگهداری از ایستگاه‌های عنوان کرد و گفت: رنگ‌آمیزی بدنه و کف سایبان‌ها، تهیه و نصب شیشه برای جداره پشت، کناری و قسمت مثلثی سایبان‌ها بخشی از برنامه ساماندهی وضعیت ظاهری ایستگاه‌های سطح شهر است.

ذاکریان ادامه داد: همچنین تهیه و ترمیم سقف سایبان‌ها با صفحات کامپوزیت، بازسازی نیمکت‌های چوبی سایبان‌ها و تهیه و نصب سر تابلو و پایه تابلوی ایستگاه اتوبوس جدید و جایگزینی با تابلوهای فرسوده و  همچنین اجرای خط‌کشی ترافیکی و  نصب علائم افقی محدوده ایستگاه‌های اتوبوس نیز در برنامه ساماندهی دیده‌شده است.

وی مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس برای همه اقشار جامعه را یکی از دغدغه‌های شهرداری دانست و تأکید کرد: اجرای رمپ دسترسی به ایستگاه جهت رفاه حال مسافران برای ایستگاه‌هایی که نسبت به سطح پیاده‌رو دارای اختلاف ارتفاع بوده یا نهر آب در مجاورت ایستگاه قرار دارد نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در پایان با تأکید بر توجه به درخواست‌های مردمی تصریح کرد: تمام درخواست‌ها و مطالبات مردم در حوزه حمل‌ونقل که در سامانه ۱۳۷ ثبت می‌شود در اسرع وقت بررسی‌شده و دستورات لازم به مناطق ابلاغ می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها