موج
کدخبر : ۳۷۴۵۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374593

رئیس کل دادگستری استان قم از تعیین تکلیف وضعیت وسایل نقلیه توقیفی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری استان قم از تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیف شده در پارکینگ های استان خبر داد و گفت: این طرح حسب دستور ریاست محترم قوه قضاییه در جلسه شورای قضایی استان ها و در راستای ساماندهی پارکینگ ها و وسایل نقلیه موتوری اجرا خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس کارگروه ویژه ای در سطح استان با حضور مقامات عالی قضایی و همچنین ادارات، نهادها و سازمان های مرتبط، این امر مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در اسرع وقت وسایل نقلیه موتوری توقیفی در پارکینگ ها از بلا تکلیفی خارج شوند.

مظفری تاکید کرد: با توجه به سیاست قضایی اتخاذ شده مقرر گردید کلیه وسایل نقلیه که با دستور قضایی توقیف شده اند به صورت ویژه توسط دستگاه قضایی بررسی و تعیین تکلیف شوند و وسایل نقلیه توقیفی به دلیل تخلفات توسط ناجا و ستاد اجرایی امام خمینی (ره) بررسی و ضمن بخشودگی بخش عمده ای از جرائم،  حسب مورد به مالکین تحویل گردد.

مظفری بررسی نحوه اعمال مجازات های جایگزین حبس در حوزه تصادفات را از دیگر محورهای مورد بحث در این جلسه برشمرد و افزود: با دستورات صادره و با همکاری تعدادی از دستگاه های اداری استان، متخلفان جرائم رانندگی درجه 6 تا 8 جهت گذراندن دوره های آموزشی به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری معرفی شده و آموزش های لازم برای ایشان ارائه شده است.

رئیس کل دادگستری قم گفت: هم اکنون با توجه به شدت گیری سرایت ویروس کرونا و تعطیلی برنامه‌های حضوری آموزشی،‌ این دوره‌ها به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود و تاکنون بیش از 800  نفر در این دوره‌ها شرکت کرده و موفق به اخذ حد نصاب قبولی شده‌اند.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها در راستای آگاه‌سازی و توانمندسازی گروه‌های مخاطب به‌طور مستمر اجرا می‌شود تصریح کرد: فراگیران با شرکت در این دوره‌ها می‌آموزند که در مقابله با گناهان، ناهنجاری‌ها، آسیب‌های جبران ناپذیر رانندگی پرخطر و بدون گواهینامه هوشمندانه عمل کرده و بهتر تصمیم‌گیری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها