موج
کدخبر : ۳۵۵۲۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355220

مدیر منطقه سه شهرداری قم از وجود بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان پرونده تملک در منطقه سه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهرداد روحانی وزیری اجرای پروژه‌های عمرانی را یکی از چالش‌های پیش رو توسعه شهر دانست و اظهار داشت: در اجرای پروژه‌های عمرانی تملک و هزینه‌های بالای آن یکی از بخش‌های مهم و زمان‌بر در اجرای پروژه است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم پروژه‌های در مرحله تملک منطقه سه را بیان کرد و افزود: پارکینگ خیابان امام در مرحله تملک بوده و برای آماده‌سازی پارکینگ ۱۱ پلاک باید خریداری شود که تا امروز ۳ پلاک خریداری قطعی شده و سه پلاک دیگر در مرحله مذاکره است.

روحانی وزیری قیمت‌گذاری و توافق با شهروندان را مهم‌ترین مرحله و موضوعی زمان‌بر دانست و تصریح کرد: در ساخت پارکینگ خیابان امام خمینی(ره) ورود اعضای شورای شهر و قیمت‌گذاری دوباره بسیار کمک‌کننده بوده است.

وی با ابراز تأسف از بلاتکلیفی پروژه تقاطع خیابان امام خمینی(ره) کیوانفر، بیان کرد: تملک این پروژه در حال انجام بوده اما متأسفانه اصل پروژه بلاتکلیف بوده و هنوز تصمیم‌گیری قاطعی درباره اجرای این پروژه گرفته نشده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم اعتبار تملک خیابان زینبه(س) را یک میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: ردیف بودجه تملک این پروژه کامل شده و تملک آن انجام‌شده و تملک ایستگاهA 10 مترو واقع در خیابان امامزاده ابراهیم نیز با ۶ پلاک و خرید سه پلاک به‌صورت قطعی در حال انجام است.

روحانی وزیری مشکلات تملک در منطقه سه را بیش از سایر مناطق دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه پرونده بزرگ تملک در منطقه سه وجود دارد که دو مورد آن در دادگاه حل‌شده و یک مورد در جریان است.

وی ادامه داد: یکی از پرونده‌ها به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان به توافق رسیده و ردیف بودجه آن در شورای اسلامی شهر قم در حال اصلاح بوده و پرونده دوم نیز که ۴۰ هزار متر از بوستان فدک است در مراحل نهایی و توافق قرار دارد.

مدیر منطقه سه شهرداری قم آخرین پرونده تملک منطقه سه در دادگاه را تشریح کرد و گفت: موقوفه حاج باقر حمامی نیز در دادگاه در حال بررسی بوده و امیدواریم بتوانیم با مالک آن به توافق رسیده و مشکلات تملک در این منطقه ساماندهی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها