موج
کدخبر : ۳۴۰۰۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340012

استاندار قم:

استاندار قم گفت: کلیه دانشجویانی که امکان حضور در شهر محل سکونت خود را دارند، برای به حداقل رساندن آمد و شدها و سکونتگاه های خوابگاهی در دانشگاه شهر محل اقامتشان میهمان شوند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه اصل فعالیت تحصیلی در  قم بر مبنای آموزش مجازی است، اظهار کرد: این قانون تا زمانی که وضعیت استان قم سفید شود ادامه خواهد داشت.

وی درعین حال گفت: با این وضعیتی که داریم‌ احتمال تحقق این امر بعید است.

سرمست همچنین با اشاره به وضعیت نارنجی قم خاطرنشان کرد: برای وارد نشدن به وضعیت قرمز نیاز داریم که مسائل بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنیم.

وی با اذعان به اینکه طبق گزارش‌های ارائه شده در جلسه فوق روند شیوع کرونا در کل کشور صعودی است، افزود: ۱۰ استان نیز در مرحله کنترل هستند و شیب افرایش آنها کُند شده است.

استاندار قم همچنین برخی از تصمیم‌های گرفته شده در جلسه مذکور را مورد توجه قرار داد و گفت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدارس در شهرستان های سفید از ۱۵ شهریور ماه آغاز و کادر آموزشی نیز باید در محل کارشان حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: برای شهرهای متوسط و غیر قرمز نیز تصمیم ها برای‌ برگزاری کلاس های درس به صورت غیر حضوری گرفته شد.

سرمست یادآور شد: با رعایت موضوع تعطیل نشدن پنجشنبه ها و همچنین تدابیری که اعلام خواهد شد، تصمیم برای آموزش در شهرهای قرمز به شیوه غیر حضوری است که جزئیات آن را پس از دریافت از سوی ستاد ملی از طریق ستاد استانی به اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام خواهیم کرد.

استاندار قم تصریح کرد: در مورد برپایی عزاداری های ماه محرم و صفر نیز مقرر شد کمیته امنیتی انتظامی با همفکری وزارتخانه های بهداشت و کشور به گونه ای برنامه ریزی کنند، که هم عزاداری باشد و هم متولیان برگزاری به حفظ سلامت عزاداران و رعایت پروتکل های بهداشتی متعهد شوند.

وی افزود: با سخنانی که رهبر انقلاب فرمودند انتظار است دست به دست هم بدهیم و یک الگوی شایسته ای از مدیدیت کرونا را در جهان به نمایش بگذاریم چرا که در کنار رعایت شعائر مذهبی حفط جان و سلامتی مردم و اینکه حتی یک فرد نیز بیمار نشود بسیار اهمیت دارد.

استاندار قم همچنین با بیان اینکه هنوز خبری در خصوص کشف واکسن کرونا نیامده است، گفت: تا زمان آمدن واکسن این بیماری تصمیم های ستاد ملی و وزارت بهداشت مبنای تصمیم هایی است که در آینده در رابطه با بازگشایی ها گرفته خواهد شد، و اصل بر این است که تصمیم هایی که در ستاد ملی بواسطه نظرهای متخصصان گرفته شده همچنان به قوت خود باقی بماند، مگر اینکه واکسن کشف شود و شرایط تغییر کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها