موج
کدخبر : ۳۱۶۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316997

نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: این‌که ببینیم کشور در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب چه جایگاهی دارد، موضوع مهمی است و این احتیاج به تحلیل و تبیین دارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین حسین بنیادی در همایش ائمه جماعات مساجد قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: طی ۷۰ سال گذشته هیچ کشور و جریانی مانند ایران و انقلاب اسلامی نتوانسته هیمنه و هیبت نظام سلطه را در هم بشکند.

وی بیان داشت: زمانی مرگ بر آمریکا و آتش زدن پرچم آمریکا به‌عنوان نماد دولت خبیث آن ممنوع بود، ولی پیروزی انقلاب منجربه این کار شد.

بنیادی با اشاره به پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه گفت: ایران تنها کشوری است که توانسته این مراکز را موردحمله قرار دهد و این یعنی آن گستردگی قدرتی که برای خود متصور بودند، از بین رفته است.

وی بابیان این‌که تقابل ایران و جبهه استکبار در میدان عمل و جنگ صورت گرفته است، گفت: ترامپ در مدت سه سالی که به ریاست جمهوری آمریکا رسیده مدام در حال رجز خواندن می‌باشد و این بیش از هر چیز به علت تبدیل‌شدن ایران به کانون وحدت‌آفرینی و مبارزه علیه استکبار است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، استخراج پانزده موضوع مفهومی از این بیانیه را موردتوجه قرار داد و گفت: جامع‌نگری به تمام موضوع‌های انقلاب اسلامی از مهم‌ترین این موضوع‌هاست.

وی در ادامه گفت: در بعُد مسائل خارجی، فرهنگ و محور مقاومت در اوج قرار داریم، ولی در برخی موارد ضعیف عمل می‌کنیم یا ضعیف عمل کردیم.

نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین تصریح کرد: رهبر انقلاب در بیانیه هفت‌گانه گام دوم انقلاب توصیه‌هایی را بیان کردند که محورهای کلی است ولی ما باید موضوع‌ها و مصادیق پیرامونی خود را بشناسیم.

وی بابیان این‌که افق‌های روشن انقلاب اسلامی با همین کارها تحقق پیدا می‌کند، افزود: جریان امیدآفرینی در بین خانواده‌ها، جوانان و ائمه جماعت مساجد نکته‌های مهمی است که واقعاً از عهده ما برمی‌آید، و نباید حرف‌های شعاری که از عهده ما خارج است، را مطرح کنیم.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به دفاع مقتدرانه از انقلاب در بیانیه گام دوم خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواهیم متوقف باشیم و تا ابد می‌خواهیم از نظریه انقلاب دفاع کنیم و بگوییم صراط و راه خوبی است.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های معاند و فضای مجازی برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی‌ بیان کرد: انقلاب اسلامی تاثیر بسزایی بر قلب‌های مردم داشته، تا جایی که فرهیختگان، استادان دانشگاه و پژوهشگران جهان انقلاب اسلامی را یک پدیده معرفی و روی آن بررسی می‌کنند، ولی ما در داخل گاهی اوقات بی‌تفاوت می‌شویم و یا فکر می‌کنیم که انقلاب کاری نکرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها