موج
کدخبر : ۴۰۵۶۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405664

اصغر احمدنژاد:

مدیر امور منابع آب مغان گفت: امسال ۵۸کیلومتر با حجم ۱۴۴ هزار و ۲۸۶ مترمکعب از مسیر کانال‌های آبی شهرستان بیله سوار مغان لایروبی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اصغر احمدنژاد ، مدیر امور منابع آب مغان با بیان اینکه امسال ۵۸ کیلومتر با حجم ۱۴۴ هزار و ۲۸۶ متر مکعب از مسیر کانال‌های آبی شهرستان بیله سوار مغان لایروبی شده است گفت: برای این حجم از عملیات 8 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۸۰ کیلومتر از مسیر شبکه آبیاری و زهکشی در حوزه شهرستان بیله‌سوار لایروبی شود.

مدیر منابع آب مغان عنوان کرد: لایروبی کانال‌ها و زهکش‌ها موجب تامین ظرفیت و افزایش سرعت و کارایی و کاهش تلفات آب و تسهیل در خدمات‌رسانی به کشاورزان می‌شود.

احمدنژاد اظهار کرد: این عملیات توسط شرکت بهره‌برداری و زهکشی مغان به صورت دستی و مکانیزه در جهت نگهداری و بهره‌برداری از شبکه های آبیاری مغان انجام می‌شود و در حال حاضر لایروبی کانال اصلی بعد از سیفون یک و لایروبی زهکش  DR۱۹L  برای آماده سازی شبکه در سال آبی پیشرو در حال انجام است.

وی تاکید کرد: همه ساله براثر عوامل طبیعی و زیست محیطی، رویش نی و علف و انباشته شدن رسوبات در داخل کانال‌ها و زهکش‌ها که باعث کاهش راندمان و بهره برداری از شبکه آبیاری می‌شود، لایروبی به ضرورت انجام می‌شود.

مدیر امور منابع آب مغان گفت: بدلیل سپری شدن عمر مفید بهره‌برداری از شبکه آبیاری، لایروبی مداوم این شبکه گسترده همواره یکی از مهمترین اولویت‌های حوزه بهره‌برداری و زهکشی شبکه مغان می‌باشد که بصورت جدی همواره در دستور کار این مدیریت بوده است.

احمدنژاد افزود: در سال گذشته برای تعمیر و نگهداری شبکه آبیاری و زهکشی مغان ۹۵میلیارد ریال و از ابتدای امسال تا کنون ۵۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر منابع آب مغان در ادامه بیان کرد:  تمامی  تاسیسات این  شبکه در واقع  متعلق به مردم و زارعین می‌باشد و از زارعین تقاضا داریم در بهره‌برداری و نگهداری و حفاظت شبکه با عوامل شبکه همکاری لازم را به عمل آورند و از ریختن هرگونه موادی که  موجب اخلال در بهره‌برداری کانالها و زهکش می‌گردد خودداری نمایند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`