موج
کدخبر : ۳۳۶۰۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336026

نادر فلاحی:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۵۰ پروژه گردشگری ازجمله احداث هتل‌های مدرن، پل‌های معلق، واحدهای بوم‌گردی و پیست‌های اسکی در استان اردبیل با ۴۰۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال با شعار جهش تولید نامگذاری شده است باید برای ایفای نقش در تحقق این شعار حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه توسعه بخش میراث فرهنگی استان اردبیل در اولویت قرار دارد افزود: توسعه بخش میراث فرهنگی استان اردبیل در اولویت قرار دارد و در این راستا پروژه لایت پنل در محوطه تاریخی شهر یری، تبدیل شهر یری به پایگاه میراث فرهنگی، مرمت رواق‌های بقعه شیخ صفی‌الدین صورت می‌گیرد.

فلاحی از انجام کاوش در بناهای تاریخی استان خبر داد و تصریح کرد: عملیات کاوش در محوطه‌ها و بناهای تاریخی در مناطق مختلف استان نیز انجام می‌شود و در حال حاضر در جمعه مسجد و کنزق در حال اجرا است و همچنین در حوزه میراث فرهنگی اجرای رواق بقعه شیخ جبرئیل، ایجاد ۵ موزه احداث دروازه علی قاپو از دیگر اقدامات اداره کل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با بیان اینکه پروژه‌های خوبی در حوزه گردشگری در حال احداث است ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۰ پروژه گردشگری ازجمله احداث هتل‌های مدرن، پل‌های معلق، واحدهای بوم‌گردی، پارک‌های آبی و پیست‌های اسکی در استان اردبیل با ۴۰۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری در حال اجرا است.

وی با تاکید بر توسعه گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: با توسعه صنعت گردشگری با توجه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آن در مناطق مختلف استان اردبیل می‌توانیم گام مثبتی در حوزه جذب گردشگران به استان، اشتغال جوانان و توسعه اقتصادی منطقه برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها