موج
کدخبر : ۳۳۶۰۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336022

نادر فلاحی:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده جشنواره سماور ویژه دمنوش‌های محلی مرداد ماه امسال در شهر رضی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بعد از ظهر امروز در نشست هماهنگی جشنواره سماور در اردبیل اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده جشنواره سماور ویژه دمنوش‌های محلی مرداد ماه امسال در شهر رضی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این برنامه فرهنگی افزود: با توجه به اینکه این جشنواره برای اولین بار و در شهر رضی برگزار خواهد شد ضروری است تا شاهد همکاری و مشارکت بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی مربوطه نیز باشیم.

فلاحی برگزاری این جشنواره را در توسعه صنایع دستی و گردشگری استان موثر دانست و تصریح کرد: برگزاری این جشنواره علاوه‌بر تاثیری که در جذب گردشگران داخلی و خارجی به مناطق مختلف استان اردبیل خواهد داشت در معرفی و توسعه صنایع دستی استان نیز نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید بر اینکه بخش صنایع دستی باید در این جشنواره فعال باشد بیان کرد: با هماهنگی انجام شده غرفه‌هایی نیز در این جشنواره برای معرفی تولیدات هنرمندان، صنعت‌گران و صنایع دستی استان اختصاص خواهد یافت.

وی از تلاش برای ثبت جهانی دمنوش‌های محلی استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: برای ثبت جهانی دمنوش‌های محلی مناطق مختلف استان اردبیل تلاش می‌کنیم به طوری که در این جشنواره ضمن معرفی آن‌ها به مستندسازی از این گونه‌ها نیز خواهیم پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها