موج
کدخبر : ۲۶۵۵۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265501

یادداشت؛

راه آهن اردبیل، بغضی که چندین سال در گلوی استان گیر کرده بود تا همین 2 سال پیش امیدی به گره گشایی از این معادله چند مجهولی به دست مسئولان کرخت از سیاست زدگی نبود ، امروز به لبخندی بر چهره عمران و توسعه اردبیل بدل گشته.

راه آهن اردبیل، بغضی که چندین سال در گلوی استان گیر کرده بود تا همین 2 سال پیش امیدی به گره گشایی از این معادله چند مجهولی به دست مسئولان کرخت از سیاست زدگی نبود ، امروز به لبخندی بر چهره عمران و توسعه اردبیل بدل گشته.

عوامل بسیاری در این تحول عملکردی در قبال بزرگترین مطالبه عمومی استان اردبیل دخیل هستند، رهنمودها، پیگیری ها و اتمام حجت نماینده محترم ولی فقیه در استان با مسئولان استانی و کشوری ، انتخاب بهنام جو به عنوان استانداری عمرانی و عملگرا با مقاومت 3 هفته ای نمایندگان در برابر انتخاب استانداران سیاسی ، پیگیری های نمایندگان مجلس از کمیسیون ها و وزارت ، همراهی بانک ملی در اختصاص فاینانس و از همه مهم تر ایجاد فضای هم دلی و اتحاد مسئولین برای تکمیل راه آهن اردبیل را میتوان از شاخص های این تحول عمرانی استان یاد کرد.

راه آهن اردبیل

اگر هر کدام از این بخش ها در انجام وظایف خود کوتاهی می کردند تلاش های سایر بخش ها نیز بی نتیجه می ماند.سفر رئیس کمیسیون عمران به دعوت صدیف بدری و بازدید از پروژه راه آهن اردبیل سنگ تمامی بود که بر بودجه مورد نیاز نهاده شد.

بدری در مقام یک نماینده مردم در مجلس این مهم را به خوبی درک کرده و با تلاش های مکرری که در راستای همراه کردن کمیسیون عمرانی مجلس انجام داد نقش خود را در پازل تکمیل راه آهن اردبیل به نحو شایسته ای به سرانجام رساند. اعتراف رئیس کمیسیون عمران به پیگیری های بدری در جمله ای که در بازدید از پروژه راه آهن بیان کرد به خوبی بیانگر تلاش های بدری است ، وی گفت : «شهادت میدهم صدیف بدری در این 2 سال از هیچ تلاشی برای جذب بودجه و جلب نظر موافق کمیسیون عمران و وزارت دریغ نکرده است».

وقتی این مجموعه تلاش ها را در کنار یکدیگر قرار دهیم ، تبدیل شدن سنگین ترین پروژه ریلی کشور که در مسیر کوهستانی قرار دارد به فعال ترین پروژه ای ریلی کشور را در پی خواهد داشت.

نا گفته پیداست که نقش نمایندگان در جذب بودجه برای راه آهن اردبیل از هر منبعی نقشی کلیدی است ، صدیف بدری چه در زمان انتخاب استاندار که به گفته وی با مقاومت سه هفته ای نمایندگان برای جلوگیری از انتخاب استاندار سیاسی به جای استانداری عملگرا که به سرانجام نیز رسید ، و چه در زمان رایزنی و فشار به مراکز تصمیم گیری بودجه و حتی فاینانس ، برای راه آهن اردبیل سنگ تمام گذاشت.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در بازدید از راه آهن اردبیل خبر از ریل گذاری حد فاصل اردبیل ـ فیروزآباد تا شهریورماه سال آینده داد که نشانگر اهمیت یافتن موضوع راه آهن اردبیل در کمیسیون عمران مجلس است.

در هر حال اهتمام همه مسئولان برای تحقق راه آهن اردبیل قابل تقدیر بوده و مردم نیز واقعیت ها را لمس کرده و از دلسوزان خود به نیکی یاد خواهند کرد.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها