English

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ:

دستگیری کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در پوشش پیش‌فروش خانه در تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: فردی که در پوشش پیش فروش آپارتمان در تهران اقدام به کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی از مردم کرده بود، دستگیر شد.

دستگیری کلاهبرداری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در پوشش پیش‌فروش خانه در تهران

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی وقوع کلاهبرداری های متعدد تحت عنوان پیش فروش آپارتمان، رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، مرد جوانی با شگرد پیش فروش آپارتمان از افراد زیادی در مجموع  به مبلغ  ۱۰۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده اما خانه‌ای به آنها تحویل نداده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی، هویت و مخفیگاه متهم را در شمال تهران شناسایی کرده و متوجه شدند که مرد جوان قصد دارد تا دوباره از شهروندان کلاهبرداری کند. آنان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و او را در یک عملیات منسجم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی، افزود: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد پیش فروش ساختمان اعتراف کرد و گفت که با مبالغی کمتر از مبالغ واقعی چند آپارتمان در حال ساخت را به عنوان پیش‌فروش آگهی کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه تاکنون هشت مالباخته با مراجعه به پلیس آگاهی متهم را مورد شناسایی قرارداده‌اند، گفت:‌ با تجمیع پرونده‌های مشابه، شناسایی سایر مالباختگان در دستورکار ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ  با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان دیگر در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از آن برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا خواهدشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه