English

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش:

کارگروه رصد و پایش رتبه‌های اعلام‌شده معلمان تشکیل‌شد

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش گفت: کارگروه رصد و پایش تشکیل شده تا رتبه‌های اعلام‌شده معلمان را کیفیت‌سنجی کنند.

کارگروه رصد و پایش رتبه‌های اعلام‌شده معلمان تشکیل‌شد

به گزارش خبرگزاری موج، رضا مراد صحرایی در دیدار با فرماندهان بسیج فرهنگیان با تأکید بر نقش آموزش‌وپرورش با تسلیت ایام شهادت مولای متقیان امام علی (ع) و آرزوی توفیق طاعات و عبادات در لیالی قدر اظهار کرد: بسیج حافظ و تضمین‌کننده انقلاب است، آموزش‌وپرورش هر کشوری آینده آن کشور را رقم می‌زند، لذا برنامه‌ریزی برای اداره بهتر آموزش‌وپرورش ضرورت دارد و هر طرح و برنامه خوبی برای آموزش‌وپرورش دارید، آن را اجرایی کنید.

وی تصریح کرد: شأن معلمی هم‌زمان با معلم شدن هر معلمی شکل می‌گیرد و معلمی یکی از بزرگ‌ترین افتخاراتی است که هر معلم ازجمله خود من دارم، بنابراین فضای عمومی کشور باید تصویر خوبی از آموزش‌وپرورش ارائه دهد و نباید این تصویر فقط در حقوق و احکام معلمان منعکس شود.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: رتبه‌بندی کار خوبی بود که در دولت سیزدهم شکل گرفت، لذا باید این دستاورد را به‌خوبی ارائه کنیم. یکی از نگرانی‌های من رسیدگی به سه نکته مهم در مورد جامعه معلمان است. معیشت معلم بر عهده دولت و مجلس است، منزلت و شأن معلم که بر عهده جامعه، رسانه و خانواده‌ها است و همه دستگاه‌ها در مورد رعایت شأن و منزلت معلم وظیفه دارند، اما مرجعیت معلم را فقط از طریق خود معلم و جامعه معلمان باید کسب شود.

صحرایی گفت: مرجعیت معلم باید در جامعه شکل بگیرد، مرجعیت معلم مربوط به رفتار معلم است و کار و فعالیتی است که معلم انجام می‌دهد و او می‌تواند خودش این مرجعیت را شکل دهد.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: همه بخش‌های جامعه باید بر شأن معلم تمرکز کنند و برای ارتقا آن تلاش کنند، زیرا معلمی شأن پیامبران است و افرایش شأن معلم حال معلم و جامعه را خوب خواهد کرد.

وی با تأکید بر همدلی، همراهی، هماهنگی، همسویی و هم‌زمانی در همه سطوح آموزش‌وپرورش گفت: دولت قبل به دلیل پیچیده بودن رتبه‌بندی به آن ورود نکرد و در دولت سیزدهم با وجود مدیران جوان انقلابی این کار شکل گرفت و اجرا شد و می‌توان مشکلات مربوط به رتبه‌بندی را هم اصلاح کرد.

صحرایی گفت: کارآمدی رتبه‌بندی از هم‌اکنون شروع‌شده است و کارگروه رصد و پایش تشکیل‌شده است تا رتبه‌های اعلام‌شده را کیفیت‌سنجی کند. بارگذاری مدارک جدید در سامانه رتبه‌بندی تائید شده است که باید برای طراحی و اجرای آن کار شود.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی آموزش‌وپرورش تأکید کرد: برای هفته بزرگداشت معلم باید بیشترین تلاش خود را انجام دهیم تا هفته‌ای در شأن معلمان داشته باشیم، آزمون استخدامی معلمان را در پیش روداریم که بیش از ۲۸ هزار نفر از طریق این آزمون جذب خواهند شد و تغییرات محتوایی بسیار مناسبی برای انتخاب معلم شایسته در آن انجام‌شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه