موج
کدخبر : ۴۵۹۶۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-459693
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۱۶۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت صاحب مسکن می‌شوند

۱۶۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت صاحب مسکن می‌شوند

رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا سه سال آینده، ۱۶۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت در کشور صاحب مسکن می‌شوند

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌محمد قادری روز جمعه در گفت وگویی با بیان اینکه نگاه کرامت بخشی به افراد دارای معلولیت در جامعه داریم، اظهار داشت: قرار است فهرست افراد دارای معلولیت که فاقد مسکن هستند و از امتیازات مسکن استفاده نکرده‌اند را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهیم.

وی ادامه داد: اکنون ۱۶۰ هزار فرد دارای معلولیت در کشور فاقد مسکن هستند به همین منظور قرار است در دولت مردمی سیزدهم مراتب توانمندی و بهره‌مندی این افراد از مسکن در دستور و اولویت کار قرار گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور پیشتر اعلام کرده بود که تفاهم‌نامه احداث و ساخت چهار هزار واحد مسکن برای خانوار دارای دو فرزند معلول با بنیاد مستضعفان امضا شده است.

به گفته قادری، همچنین تاکنون ۲۵۰۰ واحد از مجموع ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن با کمک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) پایان یافته و در آینده هم ۳۳۰۰ واحد به اتمام خواهد رسید.

رئیس جمهور نیز به موضوع تأمین مسکن برای افراد معلول اشاره کرده و اظهار داشته است: برخورداری از مسکن چه برای خود فرد معلول و چه برای والدین او آرامش‌بخش است. این مسأله دارای اولویتی است تا پدر و مادری که یک فرزند دارای معلولیت دارند، دیگر دغدغه مسکن اجاره‌ای و جابجایی مدام را نداشته باشند.

آیت‌الله ابراهیم رئیسی ضمن تاکید به وزارت راه و شهرسازی برای اولویت دادن به واگذاری مسکن و زمین به افراد دارای معلولیت و خانواده آنها تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این موضوع را به تأخیر نیندازند و در اسرع وقت پیگیر این کار باشند.

بر اساس این گزارش ،  ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار مددجو در قالب ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

براساس آمار سازمان بهزیستی کشور یک میلیون و ۷۱۰ هزار و ۴۷۵ نفر معلول در ایران دارای پرونده هستند که از این تعداد ۲۶۳ هزار و ۶۴۱ نفر معلول خفیف و ۴۶۲ هزار و ۶۱۱ نفر معلول متوسط و ۵۷۸ هزار و ۵۱۷ نفر معلول شدید و ۲۲۱ هزار و ۵۴۶ نفر معلول خیلی شدید هستند.

همچنین ۱۹۸ هزار و ۷۵۵ نفر معلول بینایی، ۶۵۵ هزار و ۱۶۶ نفر معلول جسمی حرکتی، ۱۴۲ هزار و ۷۹۶ نفر معلول روانی، ۳۹۸ هزار و ۲۶۹ نفر معلول ذهنی، ۲۱۹ هزار و ۶۶۵ نفر معلول شنوایی و ۹۵ هزار و ۸۲۴ نفر معلول صوت و گفتار در ایران وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه