موج
کدخبر : ۴۱۰۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-410704

منوچهر منطقی:

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران در تولید قطار ملی کمک بزرگی کرد، گفت: تولید صنعتی قطار ملی در سال ۱۴۰۱ انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج،‌ منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی،فناوری ریاست جمهوری  در دومین روز برگزاری پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با حضور در غرفه شرکت بهره برداری از قطعات ساخت داخل که توسط این شرکت و با همکاری دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان تولید شده بود، دیدن کرد.

وی با اشاره به اینکه پروژه قطار ملی تقریباً از تیرماه ۹۸ شروع شده افزود:  کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران برای تولید آن کمک کرد، چون دانش ذخیره شده  زیادی دارند.

منطقی تصریح کرد: کسانی که در تعمیر و نگهداری کار می‌کند دانش بیشتری و به روزتری نسبت به کسانی که در کارخانه  فعال هستند، دارند.

 دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته خاطرنشان کرد: یک طرف تولید قطار ملی دوستان بهره‌برداری مترو بودند و خیلی در این راه کمک کردند.

 وی با بیان اینکه با کمک دوستان استاندارد سازی این قطار در حال انجام است گفت: در یک بخش با کمک خود کاربرها تک تک نقاطی که مدنظرشان است اصلاح شود، اعلام می‌کند چون قطاری است که توسط خود ایران طراحی و ساخته شده و  بحث دوم، دریافت مجوز سیر بین المللی است که انشالله تا دو سه ماه آینده اتفاق می افتد.

 منطقی در پایان افزود: تولید صنعتی قطار ملی انشالله در سال ۱۴۰۱ انجام خواهدشد.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: قطار ملی

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها