موج
کدخبر : ۳۸۱۵۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381557

درگیری دوباره یک مسئول با ماموران راهور:

بعد از جنجالی که بر سر درگیری یک نماینده مجلس با یکی از ماموران راهور تهران به پا شد و حکمش نیزبه تازگی صادر شده است، انتشار کلیپ دیگری از برخورد فردی که مدعی است قاضی دادگستری است، با یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی، قوه قضاییه را وادار به واکنش کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، بعد از انتشار فیلم هایی متعدد از درگیری ماموران نیروی انتظامی و راهور با نمایندگان مجلس و سایر مسولان در حین انجام وظیفه و اعمال قانون، اینبار انتشار کلیپی دیگر  از مردی که خود را قاضی و هنگام برخورد مامور راهنمایی و رانندگی وی را تهدید می کند، با موجی از واکنش های منفی از سوی افکار عمومی مواجه شد. این واکنش ها به حدی بود که در کمتر از ۲۴ ساعت قوه قضاییه را وادار به واکنش کرد. در همین زمینه مرکز رسانه قوه قضائیه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد فردی که در یک کلیپ خطاب به سرباز راهور اعلام می کند قاضی است اصلا هیچ سمتی در دستگاه قضائی ندارد.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر بدرفتاری قاضی شعبه ۴۰ دیوان با یک سرباز، پیگیری‌ها از کذب بودن ادعای فوق حکایت دارد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به انتشار کلیپی در فضای مجازی که راننده اتومبیل تندر ۹۰ به شماره پلاک ۳۳پ ۴۶۴ ایران ۴۴ ضمن سواستفاده خود را قاضی شعبه ۴۰ دیوان معرفی نموده اعلام می‌دارد: بر اساس مستندات مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور، مالک اتومبیل مذکور که عکس موجود در سوابق با چهره راننده دارای تشابه می‌باشد فردی با هویت ع-زمانی فرزند محمد علی بوده که سمت قضائی نداشته و از پرسنل دستگاه قضائی هم نیست، به همین جهت علیه این فرد به اتهام غصب عنوان قضائی پرونده تشکیل و تحت تعقیب قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: بررسی‌ها نشان می‌دهد که کلیپ مذکور قدیمی بوده و اتومبیل موصوف در سال ۱۳۹۸ فک پلاک گردیده (بعد از سال ۹۸ پلاک فوق الذکر و موجود در کلیپ متعلق به این ماشین نیست) که متأسفانه برخی جریانات سیاسی در مقطع حساس انتخابات با اهداف تخریب قوه قضائیه و ایجاد ناامیدی و بی اعتمادی در مردم مبادرت به انتشار آن نموده اند که انتشار دهنده اولیه فیلم نیز شناسایی شده است.

تشکیل پرونده برای قاضی قلابی

در همین زمینه رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه نیز از تشکیل پرونده قضائی به اتهام «قصد عنوان قضائی» برای فرد راننده در کلیپ درگیری با سرباز خبر داد.

حجت الاسلام عبدالهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قضائی با اشاره به انتشار چنین ویدئویی در فضای مجازی گفت: بلافاصله پس از انتشار این ویدئو بررسی و تخلف احتمالی فرد مذکور را در دستور کار قرار دادیم که در نتیجه بررسی‌ها مشخص شد خودرویی با پلاک ۳۳ ب ۴۶۴ ایران ۴۴ در سال ۹۸ فک پلاک شده و در واقع این ویدئو مربوط به زمانی قبل از سال ۹۸ است.

وی با ذکر اینکه، بر اساس مستندات مرکز شماره‎ گذاری پلیس راهور، مالک خودروی مذکور که عکس موجود در سوابق وی با چهره راننده دارای تشابه بوده ، شخصی با هویت «ع. زمانی» فرزند «محمدعلی» بوده است گفت: بررسی‌ها نشان داد وی نه تنها سِمَت قضائی نداشته، بلکه از پرسنل دستگاه قضائی هم نبوده است.

عبداللهی خاطر نشان کرد که برای فرد مذکور به اتهام «قصد عنوان قضائی» پرونده‌ای تشکیل شده و نامبرده تحت تعقیب قرار گرفته است.

بدین ترتیب و در صورتی که این شخص تحت تعقیب باشد، به زودی باید منتظر اخبار جدیدی در مورد این قاضی قلابی و کلیپ یاد شده باشیم. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها