موج
کدخبر : ۳۸۰۹۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380957

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 76 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 12 خرداد 1400 با شاخص 76 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 83 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح روز چهارشنبه (۱۲ خرداد ۱۴۰۰) کیفیت هوا در پاره‌ای مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

رشد ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد در طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت، هرچند در برخی مناطق احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه از تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۱۳ خرداد ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز تاحدودی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، هم‌چنین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق وجود خواهد داشت.

این شرایط جوی تا شامگاه پنجشنبه ادامه خواهد داشت و در ساعات اوج ترافیک شامگاهی، پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها