موج
کدخبر : ۳۸۰۳۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380318

خبرگزاری موج گزارش می دهد:

دو زلزله به بزرگی ۵ و 4 ریشتر به ترتیب استان فارس و بوشهر را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، اولین زلزله صبح امروز با بزرگای ۵ ریشتر، در مرز استان‌های فارس و کهکیلویه و بویر احمد - حوالی بابامنیر بوده و در ساعت ۰۱:۰۵:۵۴ بامداد شنبه ۸ خرداد رخ داد.

طول جغرافیایی این زلزله: ۵۰.۹۲ و عرض جغرافیایی: ۳۰ و در عمق ۱۰ کیلومتری بوده است.

براساس این گزارش نزدیک‌ترین به این زمین لرزه ۲۹ کیلومتری بابامنیر (فارس) و ۴۲ کیلومتری دوگنبدان و ۴۶ کیلومتری باشت از استان کهگیلویه وبویر احمد بوده است.

با این وجود به گفته مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمرخوشبختانه این زلزله خسارتی را به همراه نداشته است . وی در این زمینه گفت: در ساعت ۱:۰۵:۵۴ بامداد امروز ۸ خرداد ۱۴۰۰، زلزله ۵ ریشتری مرز استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند که طبق گزارشات دریافتی از شهردار منطقه و دهیاران، این زلزله خسارتی نداشته است.ولی‌پور ادامه داد: این زلزله بین شهر بابا منیر و شهرستان گچساران و همچنین خالی از روستا و سکنه رخ داده است؛ در روستاهای اطراف کانون زلزله هم از جمله برم سیاه، مرغ، رباط، میشان، بیدکرز و بابامنیر گزارشی مبنی بر وجود خسارت اعلام نشده است.

همچنین زمین لرزه دیگری نیز به بزرگی ۴ در مقیاس ریشتر در ساعت ۰۵:۲۵ صبح امروز منطقه امام حسن در استان بوشهر را لرزاند.این زمین لرزه در عمق ۱۹ کیلومتری زمین بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها