موج
کدخبر : ۳۸۰۰۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380072

شهردار تهران مدعی شد:

شهردار تهران ضمن طرح این ادعا که نیمی از بودجه شهرداری در مناطق جنوبی خرج می شود گفت : مثلا در دو سال اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان فقط برای پروژه رازی هزینه شده است این در حالی است که درآمدهای ما کاهش یافته و هزینه ورزشگاه‌هایی که تعطیل هستند را نیز باید پرداخت کنیم و در عین حال تا کنون ریالی هم از ستاد کرونا دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری موج، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح مراکز گردشی و تفریحی رازی در منطقه ۲۰ پایتخت با طرح این ادعا که  در دوره ۳۰ ماهه مدیریت خود بر اساس وعده‌هایی که دادیم عمل کرده ایم گفت: همه این اقدامات در امتداد شعار تهران شهری برای همه صورت گرفت.

وی با ذک اینکه تلاش کردیم تا از دو قطبی شدن تهران به دو بخش شمال و جنوب جلوگیری کنیم گفت: برای تحقق این وعده، به گونه ای قدم برداشتیم که در حال حاضر حدود ۵۵ درصد بودجه شهرداری صرف مناطق جنوبی پایتخت می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های عمرانی بزرگ را در مناطق جنوب پایتخت افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است ‌گفت: البته هنوز برنامه‌های دیگری را نیز در دستور کارخود داریم.

حناچی با بیان اینکه ‌در دو سال اخیر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان فقط برای پروژه رازی هزینه شده است گفت: این در حالی است که درآمدها کاهش یافته و هزینه ورزشگاه‌هایی که تعطیل هستند را نیز باید پرداخت کنیم و تا کنون ریالی از ستاد کرونا دریافت نکرده‌ایم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوسرانی و مترو ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه باید صرف کنیم گفت: با این وجود از اجرای طرح های شهری و بخصوص طرح های مختص جنوب شهر غافل نبوده ایم. مثلا طرح چشمه‌علی دو هفته پیش در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسید، طرح ساماندهی ابن‌بابویه با سازمان اوقاف در حال انجام است؛ کارخانه سیمان ری را در همین منطقه از دولت گرفته‌ایم و قرار است این مجموعه به موزه صنعت تبدیل شودو...

وی در ادامه به خطر زلزله در پایتخت اشاره کرد و گفت: دو گسل اصلی در تهران شناخته شده که یکی گسل ری است و در جنوب تهران قرار دارد که در صورت وقوع زلزله احتمالی مناطق جنوبی به دلیل بافتش خطرپذیری بیشتری را خواهد داشت و باید اقدامات لازم انجام گیرد. بنابراین ری باید از لحاظ  زلزله خیزی نیز مورد توجهی ویژه باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها