موج
کدخبر : ۳۷۹۲۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379207

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 63 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز پنج شنبه 30 اردیبهشت 1400 با شاخص 63 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 70 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ی قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

به‌تدریج با کاهش ناپایداری جوی در طول روز از تندی باد کاسته خواهد شد و در برخی مناطق تولید آلاینده ازن و افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه ادامه خواهد داشت و با افزایش حجم ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود‌.

این وضعیت جوی تا صبح روز جمعه (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) ادامه خواهد داشت، بااین حال کاهش تردد خودروها در روز تعطیل سبب برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.

رشد ناپایداری جوی در طی روز و افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند در برخی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده‌‌ ازن وجود خواهد داشت که می‌تواند در برخی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا گردد.

شایان‌ذکر است با برقراری شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت جمعه و وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها