موج
کدخبر : ۳۷۶۷۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376794

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 64 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ با شاخص 64در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 58 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل است.

برقراری شرایط مساعد جوی در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده‌ ازن در برخی مناطق احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش نسبی کیفیت هوا وجود دارد. با تداوم این وضعیت جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

در صبح روز چهارشنبه (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق پرتردد بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده گردد و کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال داشته باشد.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد نسبتاً شدید و گاهی رگبار پراکنده در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد‌، بااین حال در مناطق مستعد احتمال گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

تداوم این شرایط جوی تا شامگاه چهارشنبه برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا را در بیشتر مناطق به‌دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها