موج
کدخبر : ۳۷۳۷۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373771

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 90 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز چهارشنبه 25 فروردین 1400 با شاخص 90 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 76 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح روز چهارشنبه (۲۵ فروردین ۱۴۰۰) کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد بود.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

عدم وزش باد مؤثر تا صبح روز پنجشنبه (۲۶ فروردین ۱۴۰۰) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پیش‌بینی می‌شود.

با حاکمیت جو آرام و نسبتاً پایدار در طول روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد، شایان‌ذکر است ادامه این وضعیت تا شامگاه پنجشنبه همراه با افزایش تردد خودروها برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را در مناطق پرتردد به دنبال خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها