موج
کدخبر : ۳۷۲۵۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372588

وزیر آموزش و پرورش؛

وزیر آموزش و پرورش گفت: یزد در بسیاری از شاخص‌ها از متوسط کشوری بالاتر است اما از اهداف آموزش و پرورش ۱۳ درصد عقب است و در حوزه کار و دانش هم از ضعیف ترین استان های کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در شورای آموزش و پرورش استان یزد، با بیان اینکه این وزارتخانه بزرگترین نهاد اجرایی کشور است و بیشترین سطح تماس حاکمیت با مردم مربوط به آموزش و پرورش است ، افزود: ۴۰ درصد کارکنان دولت را نیروهای آموزش و پرورش تشکیل می دهند و  این دستگاه عریض و طویل چگونه می تواند در کارآفرینی نقش ایفا کند بدین ترتیب مشکل بیکاری تحصیل کرده ها، مشکل آموزش و پرورش نیست. 

وی با تاکید بر اینکه برای چاره اندیشی مشکل بیکاری در کشور باید به توسعه آموزش های مهارتی توجه شود، افزود: نیمی از دانش آموزان دوره متوسطه باید جذب هنرستان ها شوند تا مهارت را فرا گیرند و بتوانند زندگی خود را اداره کنند.

حاجی میرزایی ادامه داد: یزد در بسیاری از شاخص‌ها از متوسط کشوری بالاتر است اما از اهداف آموزش و پرورش ۱۳ درصد عقب است و در حوزه کار و دانش هم از ضعیف ترین استان های کشور است.

وی از استاندار و اعضای شورای آموزش و پرورش استان یزد خواست، کمک کنند تا جریانی شکل بگیرد  که موفقیت دانش آموزان با موفقیت آنها در آزمون سراسری سنجیده نشود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره  به سهمیه آزمون منطقه ای افزود: این موضوع گرچه قاعده ای است که در کشور اعمال می شود و پیچیدگی هایی دارد اما زیرنظر سازمان سنجش اداره می شود البته به تازگی نشست هایی برگزار شد   که بر اساس تصمیم گیری های این جلسات به تدریج سهم سابقه تحصیلی افزایش پیدا می کند.

حاجی میزرایی ادامه داد: در مورد استخدام نیروهای پرورشی نیز سال گذشته  هشت هزار نیروی جدید در این زمینه جذب شدند و در مورد معلمان دانشسرا ها  « ما طرف موضوع نیستیم، شاکی سازمان بازنشستگی و حکم دهنده، دیوان عدالت اداری است و به بخش حقوقی وزارتخانه ماموریت داده شد تا در راستای حمایت از آنها وارد عمل شود اما موضوع در دادسرا پیگیری می شود.»

وی در مورد بهبود وضعیت بیمه سلامت فرهنگیان نیز اظهار امیدواری کرد که گشایشی از این موضوع صورت گیزد زیرا سرانه ای که بابت بیمه سلامت پرداخت می شود رقم قابل توجهی است و به این میزان خدمات دریافت نمی شود، بلکه لازم است از محل آن برای توسعه بیمه تکمیلی کمک شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها