موج
کدخبر : ۳۷۰۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370041

رییس شورای شهر در پاسخ به سوال خبرنگار موج:

​رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در انتخابات شوراها شرکت نمی‌کنم در پاسخ به سوال خبرنگار موج در خصوص احتمال شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نیز به طنز گفت : در انتخابات ریاست جمهوری نیز قرار شد گول نخورم ! ضمن اینکه هنوز پیشنهادمسئولیت دیگری هم به من نشده است!

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محسن هاشمی در حاشیه دویست و هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیحاتی را مورد احتمال حضورش در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری ارایه کرده و در خصوص محورهای مطرح شده در جلسه هم اندیشی با شهردار تهران گفت: جلسه هم اندیشی امروز از ساعت ۷:۳۰ و با حضور شهردار تهران آغاز شد و موارد مهمی در این جلسه از جمله آخرین وضعیت پرونده عیسی شریفی در دادسرای نظامی و اقدامات شهرداری برای برگشت طلب شهرداری از شرکت رسا تجارت مبین بحث و گفت و گو شد.

رییس شورای شهر تهران در ادامه گفت : همچنین در این جلسه در مورد تعدادی تاکسی که از حدود دو سال پیش از خارج به کشور وارد و قرار بود در یکی از پروژه‌ها به عنوان تاکسی خارجی استفاده شود صحبت شد. با توجه به اینکه پروژه هنوز اجرائی نشده تکلیف تاکسی‌ها روشن نیست و جزو سوالاتی بود که از شهردار تهران پرسیده شد.

وی سپس با اشاره به مفاد جلسه امروز شورا نیز گفت: در این جلسه اساسنامه سازمان‌های شهرداری مطرح شد. همانطور که می دانید ما در شهرداری ۴۳ شرکت و سازمان داریم واساسنامه تعدادی از این شرکت‌ها به تصویب شورای شهر نرسیده است و سازمان‌ها و شرکت‌ها غیرقانونی هستند که نمی‌توانند با این وضعیت به فعالیت خود ادامه دهند. برای همین و درراستای حل این مشکل باید اساسنامه واحدی باید برای همه سازمان‌ها و شرکت‌ها تهیه شود تا عملکردشان قانونی باشد.

وی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه در بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری برخی سازمان‌ها را ادغام کرد و تغییر ساختار درنظر گرفته بود که هم مورد مخالفت شهرداری و هم بعضی از اعضا قرار گرفت و به برگشت لایحه به کمیسیون رای داده شد. در ادامه افزایش سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی را مصوب کردیم تا با توجه به افزایش قیمت‌ها در خرید اتوبوس دچار مشکل نشوند. در ادامه آخرین گزارش مالی خزانه دار شورا تا پایان بهمن ۹۹ قرائت شد که نشان می‌داد شهرداری توانست ۶۵ درصد درآمد مصوب را جذب کند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری قول داده است تحقق بودجه را تا پایان سال به ۸۰ درصد برساند، افزود: در حدود ۸ درصد از این بودجه غیرنقدی بوده است و همچنان تحقق بودجه غیرنقدی در شهرداری پابرجا است.

وی درپاسخ به سوال خبرنگار موج با این مضمون که فکر نمی کنید با توجه به دوبرابر شدن بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال جاری و کسری بودجه 20 درصدی ، احتمال دارد شهرداری در تامین بودجه های سال آینده خود با مشکل مواجه شود؟ گفت: البته بودجه دوبرابر نشده است و درفقط چیزی حدود ۲۷ درصد افزایش بودجه داشته ایم . به دلیل تبصره‌ها که از امسال در بودجه ذکر می‌شود رقم بودجه این حد افزایش و خیلی ها می گویند که دو برابر شده است. 

هاشمی تصریح کرد: البته بودجه سال ۹۹ را انبساطی بسته بودیم . با این حال نسبت به سال گذشته افزایش ۴هزار میلیاردی تحقق بودجه را شاهد بودیم. امسال هم با توجه به شرایط کرونایی و مشکلات موجود، تحقق درآمدها بد نبوده است ضمن آنکه  درآمدهای پایدار نیز در حدود ۳۰ درصد بوده است که بد نبود ، گرچه برخی ها معتقدند درآمد پایدار شهرداری بیشتر است و باید فروش تراکم مازداد نیز در گروه درآمدهای پایدار قرار گیرد. در مجموع می‌توان گفت که شهرداری خوب عمل کرده است و با توجه به شرایط کرونایی و رکود اقتصادی و افزایش هزینه‌ها توانسته شهر را مدیریت کند . آنهم در شرایطی که خلاف قانون هم عمل نکرده و شهرفروشی نیز نکرده است . هرچند که ما مگاپروژه نداشتیم که بتوانیم با آن تبلیغات آنچنانی داشته باشیم!

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری شرکت می‌کنید یا خیر؟ گفت: در انتخابات شوراها شرکت نمی‌کنم .

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار موج درخصوص اینکه آیا در قصد ندارید در انتخابات ریاست جمهوری نیز شرکت کنید با لحن طنز گونه همیشگی اش گفت: در انتخابات ریاست جمهوری نیز قرار شد گول نخورم! البته سال آینده بازنشسته می‌شوم و باید ببینم که من را به کار برمی گردانند یا نه! اگر برگردانند به جمهوری اسلامی خدمت می‌کنم.

وی همچنین در پاسخ به سومین سوال خبرنگار موج درباره آخرین جزییات پرونده شهرداران بازداشتی نیزگفت: این موضوع رسیدگی و دو شهردار بازپرسی شدند وبعدا نیز با وثیقه آزاد شده اند، اما چون هنوز متهم هستند بهتر است درباره آن‌ها صحبت نشود!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها