موج
کدخبر : ۳۶۵۰۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365020

سید مناف هاشمی:

سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل عمومی شهرداری تهران بیان کرد: در حال حاضر ما به ۱۵۰۰ واگن مترو و ۳ هزار اتوبوس نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری موج، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل عمومی شهرداری تهران در آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران که صبح امروز برگزار شد اظهار کرد: خوشحال هستم که در پایان چهل و دومین سالروز انقلاب اسلامی دستاورد‌های انقلاب را رصد میکنیم.

وی ادامه داد: علی رغم تمام تلاش‌ها در دوران کرونا پیگری‌های لازم صورت نگرفته است و اگر منابع مختلفی از بانک‌ها داشتیم شاید نیاز بود منابع بیشتری داشته باشیم. در حال حاضر ما به ۱۵۰۰ واگن مترو و  ۳ هزار اتوبوس نیاز داریم و این اقدامات خوب است، اما کافی نیستند.

هاشمی بیان کرد: تا امرو ۳۲۲۷ تاکسی به بانک‌ها معرفی شدند ۲ هزار و ۲۰۶ دستگاه نوسازی شده و وارد چرخه شده‌است البته انتظار ما نوسازی ۵ هزار دستگاه بود و منابع ما کافی نیستند ۹۰۰ میلیارد از دولت برای نوسازی ۱۰ هزار تاکسی در دستور کار است.

معاون حمل و نقل عمومی شهرداری تهران گفت: این برنامه از اسفند ماه آغاز می‌شود و تفاهم نامه‌ای جدید برای ۳۱ رام قطار به ارزش ۴۱۳ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به افتتاح ایستگاه‌های مترو گغت: امیدوار هستیم ۹ ایستگاه دیگر تا اسفند و فرودین ساخته شود. ایستگاه شهید محلاتی تا پایان این ماه افتتاح می‌شود و امیدوارم ایستگاه‌های ستاری، مرزداران، یادگار امام، میدان قیام و چند ایستگاه دیگر به بهره برداری برسند.

هاشمی ادامه داد: قرارداد  ۱۰۵ دستگاه‌ واگن با شرکت واگن سازی تهران درحال نهایی شدن است و یک قرارداد انبوه از محل اعتبارات دولت درحال انعقاد است وبرای اولین بار در شهر تهران دو فراخوان داده شده است.

معاون حمل و نقل عمومی شهرداری تهران گفت: امیدواریم بر اساس این برنامه‌ها بتوانیم فاصله گذاری اجتماعی رامحقق کنیم و در سال جهش تولید برای جوانان اشتغال زایی کرده باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها