موج
کدخبر : ۳۶۴۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364535

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری خبرداد؛

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری از اضافه شدن ۳ هزار و ۵۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی کشور خبر داد و افزود: هرچه پول بیشتری به وزارت میراث و گردشگری اختصاص یابد پروژه‌های بیشتری در این حوزه افتتاح ‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره افتتاح طرح‌های میراث فرهنگی گفت: امروز همراه با استاندار استان بوشهر آمادگی داریم پروژه‌هایی به مبلغ هزار و ۴۱۵ میلیارد تومان را در یازده استان افتتاح کنیم. با افتتاح این طرح‌ها ۳ هزار و ۵۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی کشور افزوده شد.

وی افزود: در شرایطی که برای حوزه گردشگری در کشور اتفاقاتی در سال ۹۸ رخ داد این صنعت توانسته است پویایی اش را حفظ کند و روند رو به رشدی را در این بخش شاهد بودیم. تنها در دولت دوازدهم طرح‌هایی به ارزش ۲۲ هزار میلیارد تومان در صنعت گردشگری کشور افتتاح شد از جمله این طرح‌ها می‌توان به افتتاح ۴۰۸ باب هتل اشاره کرد. این وزارتخانه با کمترین اتکا به بودجه دولتی طرح‌ها را افتتاح می‌کند باتوجه به بودجه وزارت میراث و گردشگری می‌توان گفت در این حوزه اتفاقات خوبی رقم خورده است.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: هرچه پول بیشتری به وزارت میراث و گردشگری اختصاص یابد پروژه‌های بیشتری در این حوزه افتتاح ‌شود ایجاد اقتصاد مبتنی بر سرمایه مردم کار دشورای است که در این وزارتخانه رقم خورد. هم اکنون ۲ هزار و ۵۲۷ پروژه با حجم ۱۶۰ میلیارد تومان در حال اجراست از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ۶۷۰ باب هتل۱۷۵ باب هتل چهار و پنج ستاره در کشور اشاره کرد.

مونسان اظهار کرد: تلاش کردیم زیرساخت‌های لازم را برای احداث پروژه در زمینه گردشگری فراهم کنیم. اقتصاد روستا در این زمینه پویا شده است برای مثال می‌توان به راه اندازی آب و برق روستایی نزدیک نیکشهر از طریق وزارت میراث و گردشگری اشاره کرد. بودجه‌هایی که در وزارتخانه‌های مختلف به روستا‌ها اختصاص داده می‌شود در وزارت میراث و گردشگری تجمیع شود در ده ماهه نخست سال ۹۸ گردشگری خارجی کشور به میزان ۸ میلیون و هشت هزار نفر افزایش یافت.

وی بیان کرد:دیگر صنعت گردشگری کشور بر حوزه میراث فرهنگی مبتنی نیست بوم گردی را به شدت توسعه دادیم. ترم جدیدی به نام «بوتیک هتل‌ها» در کشور ایجاد کردیم همچنین بیشتر کاروانسرا‌های کشور که از بین رفته بود که به هتل کاروانسرا تبدیل شدند. امروز هشت پروژه را در استان بوشهر افتتاح می‌کنیم از جمله آن‌ها هتل پنج ستاره بزرگ در کنگان است که از بزرگترین هتل‌های کشور به شمار می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها