موج
کدخبر : ۳۶۲۶۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362646

با بررسی یک جامعه آماری ۲۳۰ هزار نفری از دانشجویان مشخص شد ۵ درصد دانشجویان به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان امور دانشجویان، مجید صفاری نیا در نشست مجازی رؤسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها با ابراز امیدواری به ابلاغ نهایی سند ملی مشاوره و سلامت در سال جاری گفت: با ابلاغ این سند به حمایت فعالیت‌های مراکز مشاوره افزوده خواهد شد.

وی افزود: با شیوع کرونا در کشور مراکز مشاوره از جمله بخش‌هایی در دانشگاه‌ها بودند که حتی در ایام تعطیل هم فعالیت داشتند و خدمات آموزشی و مشاوره‌ای ارائه می‌دادند.

سرپرست دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه هنوز زمان پایان بیماری کرونا مشخص نیست گفت: مراکز مشاوره برنامه‌های آتی مداخله در بحران خود را با لحاظ کردن شرایط حاضر تا تیرماه آینده تدوین و اجرا کنند.

استاد رشته روانشناسی اجتماعی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: بیماری کرونا علاوه بر پیامدهای اجتماعی اقتصادی، پیامدهای روان شناختی نیز دارد گفت: قطعاً حل مشکلاتی نظیر اضطراب و افسردگی نیازمند مداخلات روان شناسی است.

وی با اشاره به آمار کشوری فوت ۵۷ هزار نفر بر اثر کرونا گفت: بخشی دانشجویان نیز در بیماری کرونا عزیزان خود را از دست دادند بنابراین باید در زمینه سوگ به دانشگاهیان خدمات آموزشی و مشاوره‌ای ارائه دهیم.

دکتر صفاری نیا افزود: با بررسی یک جامعه آماری ۲۳۰ هزار نفری از دانشجویان مشخص شد ۵ درصد دانشجویان به کرونا مبتلا شدند اغلب این دانشجویان در منازل بستری و تحت درمان بودند و حدود ۱۴۶ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.

سرپرست دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان محور فعالیت‌های مراکز مشاوره را شامل مداخلات بالینی در حوزه کاهش اضطراب و افسردگی، افزایش سواد سلامت در بین دانشجویان و تعامل با معاونت‌های دانشگاه‌ها برای حل مشکلات دانشجویان اعلام کرد.

وی تاکید کرد:علاوه بر جلب حمایت‌های معاونت‌های داخل دانشگاه باید رؤسای مراکز تلاش کنند از دستگاه‌های اجرایی استان مانند استانداری، بهزیستی، آموزش و پرورش و … کمک‌های مالی و پشتیبانی جلب کنند تا برنامه‌های خود را با بهترین کیفت اجرا کنند.

صفاری نیا در پایان از رؤسای مراکز مشاوره خواست در برگزاری کارگاه‌های آموزشی از توانمندی اعضای هیأت علمی و محققان منطقه خود استفاده کنند و از روش‌های نوین ارتباط مجازی بهره ببرند.

در ادامه این ارتباط مجازی رؤسای مراکز مشاوره دانشگاه‌ها و کارشناسان دفتر مشاوره و سلامت در خصوص عملکردها و برنامه‌های آتی تبادل نظر کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها