موج
کدخبر : ۳۶۲۱۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362150

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 81 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز شنبه 27 دی 99 با شاخص 81 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 125 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که وارونگی و سکون جوی همراه با انباشت آلاینده‌ها تا صبحگاه روز پنجشنبه (۲۵ دی ۹۹) سبب خواهد شد هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار بگیرد.

در طول روز نیز جو پایدار همراه با عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه، پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم قرار بگیرد.

با افزایش ناپایداری جو و رشد ابر از نخستین ساعات روز جمعه (۲۶ دی ۹۹) و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به‌دنبال داشته باشد.

استمرار ناپایداری جوی و گاهی وزش باد مؤثر در طول روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت جمعه ادامه داشته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها