موج
کدخبر : ۳۶۰۴۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360409

پیرحسین کولیوند رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی از آمادگی ۱۴۰ هزار تخت در ۲۷۴۷ مرکز مراقبت سلامت برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیرحسین کولیوند در ابتدای این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت قهرمان ملت ایران، شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: انشاءالله بتوانیم به حرمت خون این شهید بزرگ خدمات ارزنده ای را به همه هموطنان ارائه دهیم. در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از اهداف ما تشدید نظارت بر اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و دومین هدف، بیماریابی فعال، جداسازی و رهگیری هوشمند مبتلایان و کسانی که با آنان ارتباط داشتند به وسیله تست های سریع است.

وی اضافه کرد: آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از اهداف خوب این طرح است و در نهایت حفاظت از گروه های آسیب پذیر مثل افراد سالمند، مبتلایا به بیماری های زمینه ای، زنان باردار و یا کسانی که «های ریسک» هستند. اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت ها که توسط استانداری ها و فرمانداری ها و وزارت کشور با جدیت تمام درحال انجام است نیز برای تقویت فرآیند درمان و کاهش بیماران بستری و در نهایت کاهش مبتلایان چشمگیر بود.

کولیوند با اشاره به فعالیت سه گروه حمایتی، مراقبی و نظارتی گفت: بسیج جامعه پزشکی فعالانه و دقیق در حال پیگیری وظایف هستند و در بحث نظارتی و حمایتی، سازمان بسیج و جمعیت هلال احمر درکنار مجموعه بهداشت و درمان هستند و خواهند بود.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی به نتیجه مطلوب این طرح در کاهش تعداد مرگ و میر و مبتلایان اشاره کرد و گفت: در هدفگذاری که از پیش تعیین شده بود، پیش بینی می کردیم در ماه اول ۱۰ درصد از آمار مرگ و میر کاهش پیدا کند که خوشبختانه شاهد کاهش ۶۰ درصدی در این آمار هستیم و شاهد کاهش ۷۵ درصدی در بستری بیماران هستیم.

وی افزود: هم اکنون ۱۴۰ هزار تخت در مهمانسراها، هتل ها و خوابگاه های مناسب در کل کشور در قالب ۲۷۴۷ مرکز مراقبت سلامت در قرارگاه پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است.

به گزارش پایگاه خبری سازمان اورژانس کشور کولیوند ادامه داد : افراد مبتلا از طریق شبکه های بهداشت و مراکز جامع سلامت به مراکز مراقبت سلامت معرفی می شوند و در آن مراکز آموزش های لازم داده می شود و اگر امکاناتی هم لازم داشتند در اختیارشان قرار خواهد گرفت. اگر نیاز به اقدام درمانی داشته باشند توسط آمبولانس به بیمارستان انتقال داده می شوند.

وی ضمن تاکید بر ارائه گزارش مشکلات به صورت روزانه توسط روسای مراکز گفت: به دنبال مذاکراتی که با روسای سازمان های بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی انجام شده است و مقرر شد هزینه های یک روز تخت عمومی ، ویزیت پزشک و داروهای مصرفی افرادی که در مراکز مراقبت سلامت هستند را پرداخت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها