موج
کدخبر : ۳۵۸۲۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358212

کریم همتی خبر داد؛

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر از کمبود ۶۰۰ میلیاردتومانی بودجه برای انجام فعالیت ها تا پایان سال ۹۹ خبر داد و گفت: در آمد های اختصاصی جمعیت هلال احمر از اسفندماه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، دومین جلسه پنجمین دوره شورای عالی جمعیت هلال احمر صبح امروز ۲۷ آذرماه با حضور نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر،رئیس، دبیرکل و اعضای مجمع عمومی و شورای عالی این جمعیت برگزار شد.

کریم همتی گفت: جمعیت هلال احمر از زمان شیوع کرونا اقدامات خوبی انجام داده است و این کار علیرغم همه تنگناهای مالی است که کشورهای ظالم علیه کشورما تحمیل شد، بوده است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر با عنایت الهی، همراهی و همدلی مردم و همچنین کمک های دولت توانسته کارهای خوب و ارزشمندی را در کشور انجام دهد، شیوع کرونا شرایط جدیدی را برای ما به وجود آورد و امروز مجبور به کنار آمدن با این بیماری و کنترل آن هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح غربالگری و تب سنجی هموطنان در مبادی ورودی شهرها در ایام نوروز، گفت:  بخش کثیری از جوانان، امدادگران، داوطلبان  و پرسنل زحمتکش جمعیت هلال احمر تب سنجی هموطنان را  در مبادی ورودی و خروجی شهرها انجام دادند و شاید بعد از اتفاقات و حاشیه هایی که در جمعیت  هلال احمر به وجود آمده بود، از این طریق کمک کرد تا جمعیت هلال احمر مجددا در جامعه مطرح شود و وجه خوب هلال احمر در جامعه برجسته تر شود.

هلال احمر مرجع دپو و توزیع اقلام بین المللی در ایام کرونا

همتی درباره جمع آوری کمک های بین المللی، تاکید کرد: این کمک ها با هماهنگی های هلال احمر وارد کشور شد و سپس با هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این جمعیت منبع تصمیم گیری، دپو و توزیع  اقلام شد.

وی با اشاره به اجرای طرح خادمان حسینی در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: در ایام ماه محرم و صفر هم جمعیت هلال احمر با اجرای طرح خادمان حسینی اقدام به توزیع اقلام حفاظت شخصی در میان مردم  کرد.

نذر آب افتخاری به یاد ماندنی

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه امسال طرح نذر آب با کمترین بودجه ممکن از سوی هلال احمر و مشارکت بسیار ویژه خیرین برگزار شد، افزود: در طرح ملی نذر آب ۳  همدلی بی نظیری وجود داشت و جمعیت هلال احمر هر آنچه که در توان داشت را برای خدمت به مردم در مناطق محروم در طبق اخلاص گذاشت.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر امسال متفاوت از سالهای قبل کمتر از ۵۰ میلیون تومان در این طرح هزینه کرد، اما خیرین بیش از ۱۱ میلیارد تومان برای اجرای این طرح و کمک به مردم در مناطق محروم، هزینه کردند و اقلام در میان افراد نیازمند توزیع شد و در اجرای این طرح استان های مختلفی مشارکت داشتند که از آنها تقدیر و تشکر می کنیم.

مشارکت با وزارت بهداشت و بسیج در طرح قرارگاه شهید سلیمانی

همتی با بیان اینکه در زمان آغاز پیک سوم شیوع بیماری کرونا طرح ارزشمند قرارگاه شهید سلیمانی شکل گرفت، گفت:  جمعیت هلال احمر هم به عنوان یکی از سه عضو مجری این طرح، اقدامات خوبی انجام داد، در زمینه نظارتی با وزارت بهداشت و در زمینه توزیع اقلام معیشتی و حمایتی با بسیج همکاری های گسترده ای داشته است، در این طرح تا به امروز ۱۰۰ هزار نفر روز همکاری داشتند.

انتظار برای بودجه ۱۵۰ میلیاردتومانی دولت برای تکمیل انبارهای امدادی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه پس از بیان دغدغه های این جمعیت در زمینه شارژ انبارهای امدادی، رئیس جمهوری  در شارژ انبارهای امدادی کمک های خوبی به هلال احمر کردند، تاکید کرد:  هیچ کدام از ارگان ها و دستگاه های دولتی در این اوضاع، توقع کمک های مالی کلان را ندارند اما از ۵۰۰ میلیارد تومانی که برای شارژ انبارها وعده داده شده بود، هنوز ۱۵۰ میلیارد تومان باقی مانده که امیدواریم این مبلغ هم تا پایان سال جاری پرداخت شود تا شارژ انبارها به خوبی انجام شود.

وی در ادامه افزود: مبالغی هم برای بازسازی بالگردها، اختصاص داده شده بود که با آن مبلغ، موفق به بازسازی ۳ فروند از بالگرد های زمین گیر شده هلال احمر شدیم.

همتی به افتتاح پروژه های متعدد امدادی و عمرانی از سوی هلال احمر در هفته دولت، اشاره کرد و گفت: پروژه های متعددی در پایان شهریورماه با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد و این نشان می دهد که ساکنان ساختمان صلح به دنبال انجام پروژه ها بودند.

وی با اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری مبنی بر فعال شدن ارودگاه های هلال احمر، افزود: این کار هم از سوی سازمان جوانان  در حال انجام است و بعضی از این اردوگاه ها را آماده کردند تا در صورت پایان کرونا بتوانیم از  آن، آموزش جوانان استفاده کنیم. برخی از این اردوگاه ها متروکه شده بود اما برخی با کمترین هزینه به فعالیت عادی خود باز می گردد.

همتی با اشاره به بررسی مشکلات هلال احمر استانها با حضور معاونین، گفت: همه معاونین به  برخی استان ها ۲ یا چند بار سفر کردند و مشکلات موجود در هلال احمر استان ها را به دقت بررسی کردند.  در بسیاری از استانها اعضای شورای عالی و مجمع عمومی پای کار بودند و کمک کردند. امیدواریم این کمک ها در ماه های آتی به حد اعلا برسد.

همتی درباره همکاری شورای عالی جمعیت هلال احمر برای  احیای شرکت های زیر مجموعه هولدینگ شرکت سرمایه گذاری هلال ایران، بیان کرد: شورای عالی بخشی از  محدودیت هایی را که از قبل وجود داشت را برداشت و نظارت ها را افزایش داد. این اقدام کمک کرد تا اوضاع شرکت ها بهتر شود، در این زمینه از اعضای شورای عالی متشکرم.

وی با تاکید بر تشکیل کمیته مولدسازی در جمعیت هلال احمر برای رسیدگی به امور املاک و مستغلات جمعیت هلال احمر، گفت: املاک و مستغلات جمعیت هلال احمر یکی از مواردی است که باید به آن توجه بیشتری کنیم. تعدادی از املاک  باید سازماندهی شوند در این زمینه کمیته مولد سازی با مدریت دبیرکل و حضور خزانه دار تشکیل شده و در این زمینه مفید خواهد بود. تعدادی از املاک که کارایی ندارند تبدیل به احسن شده و در همان استانی که ملک متعلق به آن است، هزینه خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره انجام فعالیت های اداره کل حقوقی این جمعیت، اظهارکرد: این اداره کل کارهای خوبی در زمینه بازپس گیری مبلغ ۵۰ میلیارد تومان از محل  اموال و املاک موسسه منحل شده ثامن انجام داد.

کمبود ۶۰۰ میلیاردتومانی بودجه برای انجام فعالیت ها تا پایان سال ۹۹

همتی  با اشاره به حضور افرادی بزرگ و موفق در مجمع عمومی جمعیت هلال احمر، گفت: جمعی از بزرگترین و برجسته ترین افراد می توانند در دوره ای عضو مجمع باشند، اما کمک این افراد مهم است در حال حاضر موضوع بودجه جمعیت در مجلس مطرح است و در این زمینه مشکلاتی وجود دارد چرا که جمعیت هلال احمر تا پایان سال ۹۹ برای انجام تکالیف خود با کمبود  ۶۰۰ میلیارد تومانی بودجه مواجه است که این عدد و رقم در سال آینده بیشتر خواهد شد.

به گفته وی، در آمد های اختصاصی جمعیت هلال احمر از اسفندماه سال گذشته، کاهش پیدا کرد و ۵۰ درصد افزایش حقوق مزایای پرسنل چون جزو بند «و» نیستیم از همین درآمد اختصاصی پرداخت می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تایید مصوبه جذب امدادگران با درجه ایثار، گفت: در آخرین جلسه شورای عالی این مصوبه تایید شد. جزئیات، برنامه عملیاتی، بودجه تمام شده، توزیع استانی و جانمایی آن طی ۱۰ روز آینده از سوی دبیرکل مشخص خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، همتی درباره اساسنامه ای که به عنوان طرح در مجلس مطرح شده است، خاطرنشان کرد: این طرح ارتباطی به مدیریت جمعیت هلال احمر ندارد و نمایندگان مجلس می توانند طرح بدهند. اما از نمایندگان دلسوز ملت، استدعا دارم اجازه دهند براساس مصوبه شورای عالی جمعیت، اصلاح اساسنامه توسط کارشناسان خبره جمعیت کار نهایی و به مجلس ارائه شود و مجلس براساس اساسنامه پیشنهادی تغییرات را اعمال کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها