موج
کدخبر : ۳۵۷۶۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357695

با حضور نمایندگان قوه قضاییه و انجمن زرتشتیان صورت گرفت:

شعبه ویژه زرتشتیان شورای حل اختلاف با حضور مسئولان قضایی دادگستری استان تهران و نماینده انجمن زرتشتیان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن زاده معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران درآئین افتتاح شعبه شورای حل اختلاف ، ویژه زرتشتیان گفت: افتتاح شورای حل اختلاف زرتشتیان می‌تواند به صورت پایلوت هم اجرا شود و اگر شرایط مساعد گردد، حتی در اصفهان نیز می‌توان این شورا را افتتاح کرد.

وی ادامه داد: افتتاح شورای حل اختلاف زرتشتیان گامی است برای اینکه همه امکانات بسیج خواهد شد تا در این نهاد قضائی، اقدامات خوبی انجام شود.

مهدوی معاون قضائی رئیس کل و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران نیز گفت: این شورای حل اختلاف به این منظور راه اندازی شده که اگر زرتشتیان عزیز اختلافی داشته باشند، به صورت درون خانوادگی مشکلاتشان رفع شود.

وی ادامه داد: اگر سایر ادیان در استان تهران همچون کلیمیان و مسیحیان هم چنین درخواستی داشته باشند، ما درخواست آن‌ها را اجابت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بزرگان زرتشتی ما بر مبنای راست دینی، درست دینی و به ‌دینی قدم‌هایی برداشته‌اند و امیدواریم در کنار مفاهیم بلند اعتقادی خود بتوانند شورای حل اختلاف زرتشتیان را به روزهای خوب خود برسانند.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان تهران گفت: افتتاح شورای حل اختلاف زرتشتیان می‌تواند به صورت پایلوت هم اجرا شود و اگر شرایط مساعد باشد حتی در اصفهان نیز می‌توان این شورا را افتتاح کرد.

در ادامه اختیاری نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف این شورا، حل اختلاف است نه اینکه پرونده‌ای به پرونده‌ها اضافه شود.

در پایان شعبه حل اختلاف زرتشتیان با شرکت حاصران ، افتتاح  و اسامی اعضای منتخب این شورا اعلام شد.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها