موج
کدخبر : ۳۵۴۶۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354661

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 104 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز دوشنبه 3 آذر 99 با شاخص 104 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 87 در شرایط سالم قرار داشته است.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز دوشنبه ( 3 آذر 99) با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

در طول روز نیز کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد، بنابراین در شامگاه دوشنبه با افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق، انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در نخستین ساعات روز سه‌شنبه (4 آذر 99) همراه با آغاز تردد خودروها پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا گردد.

در طی روز با عدم وزش باد مؤثر احتمال می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود. در اواخر وقت سه‌شنبه نیز با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی، کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها