موج
کدخبر : ۳۵۴۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354463

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 100 در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، کیفیت هوای تهران امروز یکشنبه 2 آذر 99 با شاخص 100 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین 77 در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه روز یکشنبه (2 آذر 99) با وجود بارش باران کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک و عدم وزش باد مؤثر است. 

در طول روز نیز با توجه به عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و بنابراین کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه پیش‌بینی می‌شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

در صبح دوشنبه (3 آذر 99) باوجود آغاز تردد خودروها، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد که ناشی از حاکمیت جو ناپایدار همراه با بارش باران خواهد بود.

احتمال تداوم بارش‌ها و حاکمیت جو ناپایدار در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. به‌تدریج با افزایش تندی باد و باوجود افزایش ترافیک شامگاهی در ساعات پایانی دوشنبه کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها